E mërkurë, Korrik 17, 2019
Ballina Etiketimet Investimet e huaja

Etiketim: Investimet e huaja

Investimet e huaja, Tabaku: Do zhbëjmë mentalitetin anti-biznes

Ish-deputetja e PD-së, Jorida Tabaku, përmes një postimi në facebook, thotë se raporti i DASH zbulon një sërë arsyesh se përse shqiptarët vuajnë. Tabaku thekson...

Investimet e huaja – Dominojnë energjia dhe industria nxjerrëse

Energjia dhe industria nxjerrëse dominuan investimet e huaja direkte në Shqipëri edhe për tremujorin e parë të këtij viti. Të dhënat e Bankës së...

Sejko: Një situatë destabilizimi ndikon në investimet e huaja

Ndërsa prezantoi në Komisionin e Ekonomisë, raportin e vitit 2018 të Bankës së Shqipërisë, guvernatori Gent Sejko iu përgjigj interesit të deputetëve të pranishëm,...

Investimet e huaja, Tabaku: Ja pse Rilindja duhet të falënderojë opozitën

Ish-deputetja e PD-së, Jorida Tabaku në një koment për situatën ekonomike ka renditur disa arsye pse sipas saj, maxhoranca duhet të falënderoje opozitën për...

Investimet e huaja në Shqipëri, mbi 1 miliard euro

Investimet e huaja në Shqipëri shënuan një rekord historik vitin e kaluar duke kapërcyer për herë të parë shifrën 1 miliardë euro. Të dhënat...

Raporti: 100 mln Usd dëm nga kompanitë shtetërore dhe investimet e...

Afërsisht 10 miliardë lekë, apo rreth 100 milionë dollarë, është dëmi ekonomik i konstatuar për vitin 2018 nga shoqëritë në pronësi të shtetit dhe...

Balluku në Gjermani, investimet e huaja në fokus të takimeve

Gjermania do të ofrojë mbështetjen e saj sa i takon investitorëve të huaj në sektorin energjitik në Shqipëri. Konfirmimi iu dha ministres së Infrastrukturës...

Investimet e huaja – 223 milionë euro, tremujori II në rënie

Investimet e huaja direkte në tremujorin e dytë të vitit ranë në vlerën e 223 milionë eurove. Sipas të dhënave nga Banka e Shqipërisë,...

IHD nuk riinvestojnë sa duhet – Studimi i FMN, Shqipëria në...

Shqipëria është ndër vendet e fundit në Europë sa i përket nivelit të rinvestimit të fitimeve nga investimet e huaja direkte. Këtë e thotë...

Investimet e huaja, DIHA: Shqipëria ofron mundësi më të mira se...

Shqipëria ofron mundësi më të mira për investim krahasuar me një vit më parë. Sipas anketimit vjetor të realizuar nga Shoqata Gjermane e Industrisë...

EDITORIAL

Arben Malaj shkatërron imazhin e Edi Ramës në PS

Në një reagim publik, ish-ministri socialist, Arben Malaj deklaroi se kishte marrë mesazhe kërcënuese nga Sekretari i...

FORUM

Prekja e gazetarëve, fundi i një Kryeministri

Nga Albana Vokshi Gjuha e urrejtjes së Edi Ramës, dhuna e vazhdueshme verbale, psikologjike, institucionale si dhe fizike,...

SPAK-u dhe reforma si PPP-të!

Nga Flamur Vezaj - Te nisesh reformen e drejtesise ketu e 5 vite me pare me modelin e...