Ballina Etiketimet Investim

Etiketim: investim

“Shkollat e Shekullit XXI” – Britania investon 10 milionë paund për...

Përfitimet prej teknologjisë  tashmë nuk do të jenë  më  një sfidë  për shoqërinë shqiptare, kjo falë përfshirjes se shkollave në programe ambicioze. “Shkollat e...

Festë për fëmijët e shtruar në pediatri, Manastirliu: Investim me 28...

Këto Krishtlindje kanë sjellë atmosferë festive edhe për fëmijët e shtruar në repartin e Pediatrisë në Qendrën Universitare “Nënë Tereza”. Fëmijët e shtruar në...

Nyja e Milotit, nisin punimet – Gjiknuri: Investim 1.6 mld lekë,...

1.6 mld lekë do të jetë investimi i qeverisë shqiptare për përfundimin e punimeve në nyjen e Milotit, e cila është konsideruar një pikë...

Serbia dhe Maqedonia ndër vendet më të mira për të investuar,...

Serbia dhe Maqedonia renditen në listën e vendeve më të mira për të investuar në Europën Qendrore e Lindore, dhe si rrjedhojë kanë tërhequr...

Crawford: Amerikanët duan të investojnë në Shqipëri, por…

Presidenti i Dhomës Amerikane të Tregtisë në Shqipëri, Mark Crawford, duke folur për “Scan”, ka treguar tre sektorët ku biznesmenët amerikanë duan të investojnë...

Veliaj: Kënde lojërash në çdo lagje të Tiranës

Një nga zonat më problematike të kryeqytetit në “Don Bosko” po transformohet tërësisht në një hapësirë të denjë për të gjitha grupmoshat. Bashkia e Tiranës nisi sot...

Brunilda Paskali:LSI, forcë e parë në Korçë, koha t’i japim shans...

Brunilda Paskali është një nga kandidatet e LSI-së për qarkun e Korçës në zgjedhjet e 25 qershorit. Ajo kandidon në qytetin ku ka lindur....

8 mln euro ndaj kancerit të gjirit, në 2017 Onkologjikut i...

Pranverën e vitit të ardhshëm, Spitali Onkologjik do të pajiset me një aparaturë të dytë akseleratori linear, ç'ka do të bëjë të mundur uljen...

EDITORIAL

Presidenti Meta denoncoi planin mafioz të mazhorancës për zaptimin e Kushtetueses

Presidenti Ilir Meta në një konferencë për mediat ka sqaruar sot procedurën ligjore që ka ndjekur për...

FORUM

Me këtë që po shohin shqiptarët kush është ai i marrë, që i vendos emrin Arta vajzës së tij!

Nga Dritan Kaba Këtu me emrin Arta, ia paska marrë dhe dinjitetin edhe mendjen Zoti dhe ia paska...

Zyrtari i SHBA: Korrupsioni në Shqipëri është gjithandej dhe fshihet në vendet më pak të dyshimta

Nga Dan Koski (Fjala e të Ngarkuarit me Punë në Ambasadën e SHBA në Tiranë, në Ceremoninë...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com