Ballina Etiketimet Intervistë

Etiketim: intervistë

Eni Lena: Përvoja ime në “E Diell” dhe misioni i vështirë...

Intervistoi: Albina Gjergji Emri i Eni Lenës është shumë i njohur në botën e make-up&hair style të artistëve shqiptarë. Me mbi 16 vjet eksperiencë në...

Eduart Grishaj: Ju zbuloj ambicien e “Gjyshes” dhe projektet e radhës...

Shfaqet sonte premiera e "Gjyshes", regjisori dhe skenaristi i njohur rrëfen për gazetën "Koha Jonë" frymëzimin që e nxiti të realizonte filmin me metrazh...

Erkand Qerimaj në një rrëfim ekskluziv pas shpalljes Kampion i 3...

Intervistoi: Albina Gjergji Fenomenal, i tillë është cilësuar ditën e djeshme Erkand Qerimaj, pas shpalljes kampion i 3 Medaljeve të Arta në Kupën Mesdhetare të...

Enxhi Cuku: Eksperienca ime te “Gjyshja” dhe mesazhi që përcjell roli...

Intervistoi: Albina Gjergji Quhet Enxhi Cuku, është 23 vjeç e deri tani numëron shtatë role të suksesshme në kinematografinë tonë. Edhe pse shumë e arrirë...

E pakohë si Albina Gjergji/ Poezia ime, ngushëllimi im…

Rrëfimi i pazakontë i Albina Gjergjit, gazetares dhe poetes së njohur: Pse poezia nuk ka modë dhe nuk do të dalë ndonjëherë nga moda! Intervistoi:...

Aurel Thëllimi, ky “shpirt fukara” që rend pas së bukurës

Këngëtari i njohur sapo ka prezantuar këngën e radhës të titulluar "Shpirt fukara", një baladë, e cila duket se, që në start ka rrokur...

Irma Libohova: Dikur kënga dëgjohej, sot vetëm shikohet

Këngëtarja e njohur shqiptare në një intervistë për gazetën “Koha Jonë” flet për lidhjen me muzikën, kolegët, miqtë, kalendarin e aktiviteteve, si dhe ku...

 Ndue Kola: E vërteta mbi koncensionin Milot-Balldre

Intervistë me zotin Ndue Kola, drejtor i përgjithshëm i kompanisë “ANK”, kompani e cila ka fituar tenderin për koncensionin e rrugës Milot-Balldre. Për hir...

Ish-ushtarakët shqiptarë në SHBA, “Zoti e bekoftë Amerikën”

Intervistë me kreun e shoqatës së ish-Ushtarakëve, "Skënderbej" në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Bujar Hasani   Nga Albina Gjergji Më 4 korrik, në të gjithë Shtetet...

Thaçi: Kosovarët trajtohen si qytetarë të klasit të dytë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka dhënë së fundmi një intervistë për të përjavshmen franceze “L’Express” nisur nga 20-vjetori i përfundimit të luftës me...

EDITORIAL

Hezitimi francez për negociatat frikëson Tiranën

Pak kush e mendonte, se kur Presidenti francez, Macron flet për reformim të procedurave për vendet që...

FORUM

Interneti apo libri

Nga Brunela Beshaj Njerëzimi sot është mjaft i lidhur me internetin, mjafton të ndalojmë një moment dhe të...

Vasili citon Niçen dhe sulmon Ramën: I egër dhe i pacivilizuar

Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, citon filozofin gjerman Friedrich Niçe për të sulmuar kryeministrin...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com