Ballina Etiketimet Internetit

Etiketim: internetit

Pas kontrollit të internetit, Putin dëshiron të zëvendësojë Wikipedia-n me ekuivalentin...

Presidenti rus Vladimir Putin ka mbështetur krijimin e një “enciklopedie ruse” në internet me “informacion të besueshëm” për të zëvendësuar Wikipedia-n. “Është më mirë ta...

Vendimi: Ndalohet hyrja e fëmijëve nën moshën 14 vjeç në sallat...

Këshilli i Ministrave me propozimin e ministrit të Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, kanë ndërmarrë disa masa të rëndësishme për mbrojtjen e fëmijëve nga aksesi...

Shpejtësia e internetit – Vendosen detyrime transparence për operatorët

Operatorët e shërbimit të internetit me linja fikse i emërtojnë dhe i reklamojnë paketat e tyre mbështetur në shpejtësinë maksimale të lidhjes. Por, fakt është...

“Perdja e hekurt” e internetit, protesta masive në Moskë

Mijëra protestues i thanë jo “perdes së hekurt” që qeveria ruse po përpiqet të imponojë në internet. Kundër ndryshimeve të fundit ligjore pati protesta...

Përdorim i ulët i internetit – Kuvendi: AKEP të nxisë përdorimin...

Autoriteti i Komunikimeve Elektronike dhe Postare duhet të nxitë depërtimin e internetit përmes rrjetit fiks si dhe të zvogëlojë hendekun e madh që ekziston...

Më pak blerje përmes internetit

Në 2017-ën shqiptarët janë duke përdorur më pak internetin për të bërë blerje. Sipas Institutit të Statistikave, volumi i mallrave që blihen online në...

EDITORIAL

Turpi i KPA, Vettingut. Shkarkim politik vetëm se e dekretoi Presidenti Meta

Besnik Muçi, anëtari i Gjykatës Kushtetuese ka folur pas vendimit të KPA (Vettingut) që e largoi nga...

FORUM

Betejë e ashpër me regjimin e së keqes

Nga Kastriot Islami - Kërcënimi i fundit i zëdhënësit të Presidentit është një ngjarje shumë e rëndë. Ajo...

A ka kohë “Venecia” për “Xibrakën”?

Nëse futesh në faqen ku publikohen dokumentet e Komisionit të Venecias, e kupton se përse emri i...