E martë, Korrik 16, 2019
Ballina Etiketimet Internet

Etiketim: internet

Lidhja në internet do të bëhet përmes dritës

Në të ardhmen do të mjaftojë thjesht një llambë LED për të qenë gjithnjë të lidhur në internet me kompjuterin, tabletën dhe smartfonin, ky...

Kuba lejon përdorimin e internetit në shtëpi

Kuba njoftoi këtë të mërkurë se do të lejojë importin e ruterave dhe përdorimin e rrjeteve Wi-Fi të, duke hequr kështu bllokadën më të...

Shqipëria “primitive”, 70% e familjeve nuk kanë internet

Edhe pse jetojmë në një botë të modernizuar ku një informacion në lidhje me një çështje të caktuar merret vesh shumë shpejt, në Shqipëri...

Aksesi në Internet, Shqipëria primitive – Vite larg rajonit dhe BE-së

Vetëm 1 në tre familje shqiptare ka akses në internet, thonë të dhënat më të fundit të Eurostat, që veç të tjerash ofrojnë edhe...

U kap duke kërkuar Selena Gomez në internet, Justin Bieber i...

ustin Bieber duket se po përpiqet të qetësoje gjendjen e tij shpirtërore në Bahamas. Këngëtari publikoi një foto me pamje nga oqeani gjatë pushimeve në...

Kujdes! Në internet nuk ka më hapësira të mbrojtura

Urrejtja që shfaqet në mediat sociale mund të kalojë shpejt në dhunë në realitet. Viktima më e re -një 14 vjeçare në Indonezi. Në...

Ja sa njerëz përdorin internet

3.9 miliard njerëz përdorin internetin, pra pak më shumë se gjysma e popullsisë globale. Sipas të dhënave zyrtare të OKB, rezulton se kjo është...

Ja çfarë ndodh në 1 minutë në internet

Çfarë ndodh në një minutë brenda rrjetit të internetit? Llogaritë janë bërë nga një shoqëri në operon në botën inovative dixhitale dhe rezulton se shkëmbehen...

Po ulet mosha e hyrjes për herë të parë në internet

Ngacmimet dhe abuzimet seksuale me të mitur ashtu si në mbarë botën janë kthyer në shqetësim edhe për Shqipërinë. Eksperti për mbrojtjen e fëmijëve...

Strakosha mahnit italianët, pritja e tij bëhet “hit” në internet

Sfida e mbrëmjes së djeshme mes Lazios dhe Milanit u mbyll në barazim 1-1. Megjithatë, në minutën e 15-të të ndeshjes, portieri shqiptar, Thomas Strakosha...

EDITORIAL

Presidenti: Propaganda e hetuesia, dy shtyllat që mbajtën në këmbë komunizmin

Presidenti Ilir Meta është takuar sot me mjekun e njohur Isuf Kalo. Në një postim në Facebook,...

FORUM

Shqipëria drejt çmendurisë: politika shkruan shkencën !

Nga Artan Fuga - Nga Deputetët po shkruajnë edhe ligjet e Njutonit, edhe ekuacionet e Makswellit! Sot e nesër...

Kim Mehmeti: Opozita i “dogji” mandatet, “Rilindja” është duke e “djegur” Shqipërinë

Shkruan Kim Mehmeti Nuk janë të pakuptimta, përbuzëse dhe çmendurake vetëm thëniet e Kryeministrit të Shqipërisë se vendi...