E shtunë, Dhjetor 7, 2019
Ballina Etiketimet Integrimi

Etiketim: integrimi

Integrimi, Basha nga Brukseli: Vendi nuk ka bërë progres në kushtet...

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha deklaroi në Bruksel se për Shqipërinë situata është bërë edhe më e vështirë për integrimin për shkak se...

Presidenti Meta: Pa zgjedhje normale mos prisni hapje negociatash

Presidenti Ilir Meta në një konferencë për mediat ka folur për procesin e integrimit të Shqipërisë në Bashkimin Europian. Ai deklaroi se qëndrimi i...

“Zaev i preferuari i Merkelit”, ZDF shkrim Shqipërisë: Droga dhe lidhjet...

“Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, është aktualisht më i preferuari i Kancelares Merkel nga liderët e Ballkanit Perëndimor. Ai ishte i vetmi...

Vlerëson qeverinë, Bregu: Kriza politike ka rënduar Integrimin

Majlinda Bregu, Sekretarja e Përgjithshme e Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal, deklaroi në emisionin “I Ftuari” në A2 CNN se “kriza politike në Shqipëri e...

Gjonaj e Lleshaj në Berlin, kërkojnë mbështetje për Integrimin

Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj dhe ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj, mbajtën takime në Berlin me përfaqësues të Kancelarisë, Ministrisë së Brendshme dhe Bundestagut,...

Klevi Pojana: Rama dhe qeveria e tij po rrezikojnë Integrimin në...

Intervistë për “Koha Jonë”, nënkryetari i LRI, Klevi Pojana: Zgjedhje pa Ramën, zgjedhje të parakohshme, vota e lirë dhe e ndershme, ky është hapi...

Zyrtari i CDU: Pa u ndëshkuar vjedhësit e votës nuk ka...

Nënkryetari i grupit parlamentar të CDU/CSU, Johann Wadephul flet për gazetën “Shekulli”. Problemet kryesore të cilat vihen në dukej për Shqipërinë janë: korrupsioni, krimi...

Islami: Rama provokon opozitën, fundin e ka si homologët autoritarë. Në...

Intervistë për "Koha Jonë", ish-deputeti i PD-së, Kastriot Islami:  Rama me opozitën fasadë po vret pluralizmin, në Berlin mori shuplakë Intervistoi: Redjon Shtylla "Takimi i Berlinit,...

Gjonaj në Paris por nuk flitet për negociatat

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj ndodhet për një vizitë zyrtare në Francë, ndërsa ka zhvilluar një takim me homologen e saj Nicole Belloubet. Gjonaj njohu...

Vasili: 4 fakte nga Berlini dhe përgjegjës është Edi Rama

Pas kthimit nga Samiti i Berlinit, aty ky sipas medieve të huaja prestigjoze, Shqipëria u vlerësua me nota negative, sot në mbledhjen e grupin...

EDITORIAL

Sërish kërcënim për gazetarët: Dorëzoni pasaportat e shërbimit ose ua sekuestrojmë!

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme u ka bërë thirrje të gjitha mediave dhe gazetarëve, që...

FORUM

Tërmeti si shans për të forcuar pushtetin personal!

Nga Kastriot Islami Tërmeti po rezulton me pasoja katastrofike për qytetarët por një mundësi e artë apo shans...

Andi Bushati: Të vdekurit nuk mund të kthehen në pikë sondazhesh për Ramën

Nga Andi Bushati / Edi Rama po e shfrytëzon tërmetin njësoj si Erdogani grushtin e shtetit: si një...