E mërkurë, Nentor 20, 2019
Ballina Etiketimet Integrimi

Etiketim: integrimi

Z. Kryeministër, mos bëni të çuditurin sot, jeni ju që po...

Nga Tritan Shehu Rama teatral po proteston në “Financial Times” ndaj Francës e Brukselit për bllokimin prej 5 vitesh të procesit të integrimit, duke folur...

Integrimi, BE pritet të ndryshojë rregullat e negociatave me vendet e...

Bashkimi Europian pritet të ndryshojë rregullat e negociatave me vendet e Ballkanit Perëndimor, përfshirë edhe Serbinë e cila është një hap para vendeve të...

Integrimi, kryeministri i Greqisë flet për marrëveshjen e Prespës dhe i...

Kryeministri i Greqisë, Kirjakos Mitsotakis, ka rikonfirmuar pozicionin e vendit të tij në mbështetje të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut, në rrugën e tyre...

“Euractiv”: Dështojnë përfundimisht bisedimet për zgjerimin

Analisti dhe gazetari, Gerardo Fortuna, shkruan për “Euractiv” se “kanë dështuar përfundimisht bisedimet në Bruksel për zgjerimin e Bashkimit Evropian, me hapjen e negociatave...

Pakt PS-PD? Gjosha: Do thellonte krizën. Komisioni i Venecias nuk është...

Intervistë për ''Koha Jonë'', ish-ministrja e Integrimit, Klajda Gjosha: Shqipëria në vend të diskutonte për çeljen e negociatave, bën retorikë politike për shkarkimin e Presidentit Intervistoi:...

Bushati: Nëse duam të përparojmë, duhet konsensus kombëtar

Këtë të enjte Kuvendi është mbledhur në seancë parlamentare, ku pika kryesore e rendit të ditës është diskutimi e më pas miratimi i projekt-rezolutës...

Gjosha: Precedenti i Shqipërisë për hapjen e negociatave do të prekë...

Klajda Gjosha, ish-ministre e Integrimit nga radhët e LSI, ka shpjeguar sot me anë të një videoje, se në këtë situatë ku ndodhet sot,...

Emocionohen “opozitarët e rinj”/ Mes duartrokitjeve miratojnë rezolutën e PS-së për...

Komisioni i Integrimit ka miratuar projektrezolutën e Kuvendit për Integrimin e Shqipërisë në BE. Ky dokument u miratua nga të gjithë deputetët e mazhorancës dhe...

18 tetori, Gjosha për ”KJ”: Vendimin e dha Gjermania. Kushte për...

Redjon Shtylla  Qeveria po e shet si fitore ”PO” Gjermane për mbështetjen ndaj çeljes së negociatave të Integrimit në BE por këtë vendimin, partia më...

Çelje e negociatave? Mesazhin për Shqipërinë, Tusk e dha në Maqedoninë...

Presidenti i Këshillit të Europës, Donald Tusk, këtë të martë pati një agjendë të ngjeshur me takime në lidhje me integrimin e Ballkanit Perëndimor...

EDITORIAL

Kriza zgjidhet vetëm me zgjedhje urgjente, të parakohshme

Tashmë nuk mban më “ujë pilafi”, në Shqipëri kriza po shkon drejt rrënimit të ekonomisë, demokracisë dhe...

FORUM

Luan Rama: Kosova brenda Serbisë, një postim provokativ dhe fyes i Kryeministrit të Shqipërisë!

Nga Luan Rama* - Nuk është një lapsus. Nuk është as ndonjë gabim prej pakujdesisë, publikimi në faqen...

Reformë e denjë për gishtin e Boschart

Nga Ylli Manjani - Shihni me vemendje se për çfarë reforme zgjedhore po zihen. Halli më i madh...