Ballina Etiketimet Integrim

Etiketim: Integrim

Kryemadhi: Protesta e fermerëve, e drejtë dhe njerëzore

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi e ftuar në emisionin ‘Byro Politike’ në ABC Neës ka folur mbi protestën e fermerëve të...

Kryemadhi: Hapja e negociatave, do ndalojë klasën politike të bëjë harakiri

Duke folur për çeljen e negociatave për Shqipërinë kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi u shpreh se hapja e tyre është e...

Kryemadhi: Unë dhe LSI, marrëdhënie shumë të mira me SHBA

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi ka përgënjeshtruar lajmet dhe zërat për një marrëdhënie problematike të LSI me Shtetet e Bashkuara. Duke...

Vasili: Zgjatja e krizës në interes të “Rilindjes”, 13 tetori detyrim...

I ftuar në studion e A2 News, nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili është shprehur se zhvillimi i zgjedhjeve në 13 tetor...

Kryemadhi: Sistemi i fortë arsimor, prioritet kryesor i LSI

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi zhvilloi një takim me gjimnazistë të kryeqytetit, takim në të cilin u fol për problematikat e...

Luan Rama: Qeveria u tërhoq nga Vettingu i Policisë

Zëvendëskryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Luan Rama e ka quajtur dyfytyrësi dhe pafytyrësi vendimin e qeverisë dhe të mazhorancës për tëheqjen nga procesi...

Përshtypjet e një nëne pas takimit me Kryemadhin: “Monika është burrneshë...

Në videon më poshtë, një grua e moshuar, i rrëfen një djali të ri përshtypjet që ka për kryetaren e Lëvizjes Socialiste për Integrim,...

Thirrja e kryetares së LRI për të rinjtë: Nesër në protestë...

Kryetarja e Lëvizjes Rinore për Integrim, Floida Kërpaçi, ka ftuar gjithë të rinjtë dhe të rejat që nesër të jenë në protestën kundër qeverisë. Duke...

Deputetët e LSI firmosin dorëheqjen nga mandati

Deputetët e LSI kanë firmosur pas atyre të PD dorëheqjen nga mandati. E para ka qenë kryetarja e LSI Monika Kryemadhi. Menjëherë pasi Këshilli...

Lefter Koka: Nuk e djeg mandatin

Deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Lefter Koka, ka dalë kundër vendit të grupit parlamentar të LSI-së, duke refuzuar djegien e mandatit. Postimi i Lefter...

EDITORIAL

Qeveria, me sytë nga xhepat e Europës

Presidentja e re e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen, njoftoi se Komisioni ka akorduar një fond...

FORUM

Artur Zheji: Diktatura doli në sipërfaqe pas tërmetit

Nga Artur Zheji - Është e kotë ti vijmë anash dhe të themi stërhollime. Diktatura ishte e nëndheshme...

Petrit Vasili: Konçesionet ose KÇK-ja e Edit!

Nga Petrit Vasili (Nënkryetar i LSI) Edi Rama sot tha me gezim dhe vendosmeri sa qindra milion do...