Ballina Etiketimet Institucione

Etiketim: institucione

Auditimet e brendshme të institucioneve, 43 milionë dollarë dëmi i konstatuar,...

Afërsisht 43 milionë dollarë është vlera e dëmit ekonomik të konstatuar gjatë vitit të shkuar nga njësitë audituese brenda vetë institucioneve publike. Scan ka...

Aksidentet në Korçë, rrugorët apel institucioneve për sinjalistikë

Në rrugët nacionale Korçë-Pogradec dhe Korçë-Kapshticë janë disa njolla të zeza sa i takon numrit të aksidenteve të shkaktuara me pasoja të renda si...

Shkëlqim Hajdari: Bashkëpunim me Japoninë për inspektimet e institucioneve

Inspektori i Përgjithshëm i Inspektoratit Qendror, Shkëlqim Hajdari vizitoi nga datat 17 – 22 Mars Institucionet homologe për Shëndetësinë dhe Sigurinë Ushqimore të shtetit...

Qeveria ndryshon strukturën e pagave për punonjësit e institucioneve, ja kush...

Qeveria miratoi ndryshime në strukturën e pagave për punonjësit e institucioneve shtetërore. Ndryshimet kanë prekur kryesisht agjencitë dhe inspektoratet. Përveç ndryshimeve në emërtime janë...

Ruçi thërret për raportim në Kuvend 27 institucione të pavarura

Prokurorja e Përgjithshme Arta Marku thirret nga dy komisione parlamentare për të raportuar mbi punën një vjeçare të paraardhësit të saj, Adriatik Llalla. Report...

Cilat agjenci e institucione mbeten pas “shkurtimeve” për Qeverinë e re....

Grupi i punës i kryesuar nga Niko Peleshi i ka paraqitur kryeministrit listën e plotë të agjencive dhe institucioneve që propozohen të mbeten pas...

Totozani: Tre objektivat kryesorë janë reduktimi i varfërisë, pabarazisë dhe përjashtimit...

Avokati i Popullit, Igli Totozani, mori pjesë sot në diskutimin e Buxhetit të Shtetit 2017 në Komisionin Parlamentar të Çështjeve Sociale.  Avokati i Popullit...

EDITORIAL

Turpi i KPA, Vettingut. Shkarkim politik vetëm se e dekretoi Presidenti Meta

Besnik Muçi, anëtari i Gjykatës Kushtetuese ka folur pas vendimit të KPA (Vettingut) që e largoi nga...

FORUM

Betejë e ashpër me regjimin e së keqes

Nga Kastriot Islami - Kërcënimi i fundit i zëdhënësit të Presidentit është një ngjarje shumë e rëndë. Ajo...

A ka kohë “Venecia” për “Xibrakën”?

Nëse futesh në faqen ku publikohen dokumentet e Komisionit të Venecias, e kupton se përse emri i...