E premte, Shtator 20, 2019
Ballina Etiketimet Informaliteti

Etiketim: informaliteti

Informaliteti/Aksioni vazhdon tek pijet alkoolike, kafetë dhe cigaret

Lufta kundër informalitetit është zhvendosur tashmë në fushën e cigareve, duhanit, pijeve alkolike dhe produkteve të akcizës. Drejtori i Përgjithshëm i Doganave, Arlind Gjokuta...

Rama: Informaliteti godet në Sarandë

Përmes një postimi në facebook, kryeministri Edi Rama ka publikuar disa fotografi nga Saranda, ku shfaqen disa godina të mbyllura, fill pas kontrolleve tatimore....

Informaliteti, Denaj: Ja shkelësit më të mëdhenj! Zero tolerancë

Aksioni kundër informalitetit vijon në gjithë vendin, duke ndëshkuar me gjobë dhe bllokuar të gjitha subjektet që nuk lëshojnë kuponin tatimor dhe abuzojnë me...

Basha: Edi Rama është sponsorizuesi dhe përfituesi kryesor i informalitetit (Video)

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha nëpëmjet një video mesazhi në "Facebook" zbulon rekordet e vjedhjeve të "Hajdutit Psiqik", Edi Rama këto 6 muaj. Pasuri...

Ksamil/Lirohen 10 mijë m2 plazh të zaptuar, procedohet n/kryetari i Bashkisë

Përgjatë muajit gusht, kryefjalë e qeverisë ka qenë aksioni kundër informalitetit, qëllimi i së cilës është lirimi i hapësirave publike të zaptuara në mënyrë...

Informaliteti në turizëm – Financat, marrëveshje me Booking dhe AirBNB për...

Në kuadër të aksionit antiinformalitet në fushën e turizmit, qeveria shqiptare po tenton të hedhë një hap tjetër në mënyrë që të formalizojë  tërësisht...

Informaliteti në turizëm – 33% e strukturave të paregjistruara, tatimet në...

Rreth 33 për qind e turizmit akomodues në vend funksionon në informalitet të plotë dhe së fundmi është kthyer në qendër të aksionit të...

Taksistët në protestë: Bashkia të largojë mjetet e palicensuara

Mëngjesin e kësaj të marte, drejtuesit e taksive në qytetin e Vlorës, kanë dalë në protestë kundër konkurrencës së pandershme. Drejtuesit e taksive 4+1...

Biznesi i vogël me TVSH, Bojaxhiu: Nuk e zgjidh informalitetin

Prej 1 prillit një pjesë e madhe e bizneseve të vogla kanë hyrë skemën e TVSH-së, pas uljes së fashës nga 5 milionë lekë...

Protesta kundër informalitetit, Manjani: Universtiteti u kthye në levë të qeverisë

Protesta e djeshme e shoqatës së biznesit, përfshirë edhe një universitet privat, që ju bashkuan nismës së qeverisë për luftën kundër informalitetit, ka nxitur...

EDITORIAL

Analisti shpërthen “bombën”: Jo vetëm djegie e Parlamentit, por dhe vrasje për trazira me 8 qershor

Gazetari i njohur investigativ Artan Hoxha ka dhënë detaje të tjera lidhur me dokumentin e SHISH, ku...

FORUM

Matthew Palmer, shkrimtari në Departamentin e Shtetit

Kush është Matthew Palmer, i ngakuari i posaçëm amerikan për Ballkanin? Nga ai pritet ndihmë në zgjidhjen...

Nëntë kushtet e Gjermanisë për negociatat, Shqipëria nuk i përmbush as vitin tjetër

Nga Artan Fuga Nëntë kushtet që DW shprehet se Gjermania i ka vendosur Shqipërisë që ky shtet të japi...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com