Ballina Etiketimet Infermierit

Etiketim: Infermierit

Vrau 85 pacientë, burg përjetë infermierit vrasës serial

Një infermier gjerman është burgosur për jetë të enjten për vrasjen e 85 pacientëve nën kujdesin e tij. Niels Hoegel, i cili u konsiderua vrasësi...

“Në 2019 do dyfishohet numri i infermierëve shqiptarë drejt Gjermanisë”

Presidenti i Urdhrit të Infermierit, Sabri Skënderi ka folur për gjendjen e kësaj kategorie që ndahet midis problematikave në vend dhe mundësive reale të...

EDITORIAL

Hezitimi francez për negociatat frikëson Tiranën

Pak kush e mendonte, se kur Presidenti francez, Macron flet për reformim të procedurave për vendet që...

FORUM

Interneti apo libri

Nga Brunela Beshaj Njerëzimi sot është mjaft i lidhur me internetin, mjafton të ndalojmë një moment dhe të...

Vasili citon Niçen dhe sulmon Ramën: I egër dhe i pacivilizuar

Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, citon filozofin gjerman Friedrich Niçe për të sulmuar kryeministrin...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com