E mërkurë, Qershor 19, 2019
Ballina Etiketimet Ilir Meta

Etiketim: Ilir Meta

Basha:Nuk ka zgjedhje më 30 qershor. Presidenti nuk mund të shkarkohet

Ngjarjet që ka shkaktuar vendimi i Presidentit të Republikës Ilir Meta për të anuluar zgjedhjet vendore të 30 qershorit, si dhe reagimi antikushtetues dhe...

Çahet grupi parlamentar i PS: Mos ndiqni Edi Ramën në aventurën...

Deputeti i Partisë Socialiste, Gjetan Gjetani u ka bërë thirrje kolegëve të tij në Partinë Socialiste që të mos votojnë kërkesën për shkarkimin e...

KQZ mblidhet në orën 12:00 për vendimin e Metës

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, do të mblidhet në orën 12:00. Një vendim i marrë pas deklaratës të Presidentit Ilir Meta që firmosi mëngjesin e...

“Kërcënon Metën”, Maliqi: Rama si gjenerali i ushtrisë së vdekur

Mesazhi i kryeministrit Edi Rama, se Presidenti Ilir Meta nuk e ka më vendin në zyrën e Kreut të Shtetit, ka ngjallë reagime të...

Rama: Dje Presidenti Meta e humbi të drejtën të qëndrojë në...

Kryeministri Edi Rama, nga Burreli ku zhvilloi fushatën e rradhës elektorale, tha se Presidenti Ilir Meta ka humbur të drejtën që të qëndrojë në...

“The New York Times”: Presidenti Ilir Meta ul tensionet në politikë

Vendimi i Presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta për të shtyrë datën e zgjedhjeve të 30 qershorit është përhapur gjerësisht në mediat më të rëndësishme...

Boçi flet për “KJ”: Vendimi i Metës ndal çmendurinë politike të...

Nga: Redjon Shtylla Para se opozita të niste protestën e 8-të, Presidenti i Republikës, Ilir Meta bëri me dije vendimin për shfuqizimin e zgjedhjeve lokale...

243 media botërore kanë dhënë lajmin e vendimit të presidentit Ilir...

Vendimi dinjtoz i Presidentit Ilir Meta për të shfuqizuar zgjedhjet lokale të 30 qershorit, për të shmangur konfliktin civil, ka marrë jehonë të madhe...

Pse Rama duhet të respektojë vendimin e presidentit për çdekretimin e...

Nga Enver Bytyçi - Presidenti i Republikës, zoti Meta, çdekretoi datën e 30 qershorit si ditë të zghedhjeve lokale në Shqipëri. Ai e lajmëroi këtë...

Maliqi: Presidenti shmangu përplasjen, Rama të ruajë qetësinë

Deputeti Lefter Maliqi, e cilëson si veprim që do të hyjë në histori, ajo e Presidentit Ilir Meta për shfuqizimin e dekretit për zgjedhjet...

EDITORIAL

Sondazhi Fevziu/ 79 për qind e popullit mendon se po shkojmë në përplasje

Në emisionin "Opinion" te Blendi Fevziut në Tv Klan mbrëmë u debatua rreth fillimit të përplasjeve mes...

FORUM

Pas përgjimeve. Andi Bejtja: Organizata kriminale “Mos e rruj K….”

Nga Andi Betja - Te gjithe qoftet e Bild ku Rilindja del tamam si nje organizate kriminale, (fatmiresisht...

Apeli i Veton Surroit: Shqipëria po shkon drejt humnerës

Nga Veton Surroi Po të ishte Shqipëria ndërmarrje ekonomike me aksione në bursë ndërkombëtare, menaxhmenti i saj do...