Ballina Etiketimet Ilir Meta

Etiketim: Ilir Meta

Presidenti Meta vlerësohet me Çmimin Ndërkombëtar të Venecias “Luani i Artë”

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, u vlerësua në Venecia me Çmimin Ndërkombëtar “Luani i Artë", me motivacionin: "Në vlerësim të kontributeve të tij për...

Presidenti Meta refuzon Gjinushin në krye të ASH

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka refuzuar emërimin e Skënder Gjinushit në krye të Akademisë së Shkencave. Presidenti Meta kreu një vlerësim gjithëpërfshirës të...

Presidenti Meta: E paharruar do të mbetesh e madhja Valentinë

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka shprehur ngushëllimet për ndarjen nga jeta e aktores shqiptare, Valentina Caci. ''Artistja e Merituar'', shkruan Kreu i Shtetit, fitoi...

Drejtori i Komitetit Hebreo-Amerikan: BESA, kodi shqiptar i nderit që shpëtoi...

David Harris, Drejtori Ekzekutiv i Komitetit Hebreo-Amerikan (American Jewish Committee) me qendër në Nju-Jork, e vlerëson jashtëzakonisht shumë rolin e shqiptarëve në shpëtimin e...

Presidenti Meta mesazh nga Bosnja: Do të sakrifikoja paqen për sovranitetin

Presidenti Ilir Meta dje gjatë një vizite zyrtare në Bosnje Hercegovin nuk ka hezituar të japë përsëri një mesazh të koduar. Teksa shpërndan disa foto...

Festa me tifozët e Celtic, Meta “pushton” mediat botërore

Video e Presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta duke festuar me tifozët e Celtic para sfidës së Champions League në Sarajevë është bërë virale dhe...

Pjesëmarrja e Metës në Samitin e SEECP, jehonë në mediat e...

Vizita e Presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta në Bosnje-Hercegovinë dhe pjesëmarrja e tij në Samitin e Procesit të Bashkëpunimit të Vendeve të Europës Juglindore...

Meta mesazhe të koduara nga Bosnja: Thonë që macet me qentë...

Presidenti Ilir Meta ka përshëndetur shqiptarët mëngjesin e sotëm me një video nga Jahorina e Bosnjes, aty ku mori pjesë në Samitin e SEECP-it....

Presidenti Meta feston në Sarajevë me tifozët e Celtic

Presidenti Ilir Meta, i pranishëm në Sarajevë në Samitin Rajonal për vendet e Ballkanit Perëndimor, ka kaluar edhe momente dëfrimi. Meta ka postuar në “Facebook”...

Sarajevë. Meta takon Bregun, vlerëson arritjet e saj në detyrën rajonale

Gjatë qëndrimit në Bosnje Hercegovinë, Presidenti Ilir Meta ka takuar Majlinda Bregun, e cila aktualisht drejton organizatën e Këshillit për Bashkëpunimit Rajonal. Kreu i...

EDITORIAL

Presidenti: Koha që të mos mbetemi edhe në vjeshtë!

Presidenti i vendit, Ilir Meta në një reagim publik në Facebook, shkruan se në 13 tetor duhet...

FORUM

Andi Bushati: Gënjeshtra e padobishme e 13 tetorit

Nga Andi Bushati Opozita po bie pre e bestydnisë naive sipas së cilës mashtrimi i pushtetit mposhtet me...

Fjalimi i vitit 1999: George Soros ishte kundër çlirimit të Kosovës nga Serbia

Manjati i majtë, udhëheqësi shpirtëror i Edi Ramës dhe rilindësve të tjerë në Shqipëri ka qenë kundër...