E dielë, Qershor 16, 2019
Ballina Etiketimet Ilir Meta

Etiketim: Ilir Meta

Kush e futi në thes, Basha-Ramën apo Rama-Bashën?

Pra, se kush e futi në të vërtetë në thes njeri-tjetrin, Basha, Ramën apo Rama, Bashën, kjo do të shihet shpejt pas një muaji,...

Kongresmeni i SHBA uron Ilir Metën për zgjedhjen President i Shqipërisë

Kreu i Kuvendit Ilir Meta ka marrë sot një mesazh urimi nga Kongresmeni amerikan, Michael Turner. Përmes një telegrami, Turner shpreh bindjen se Meta...

Meta: Vendi ka nevojë për qëndrueshmëri, për besim, për siguri e...

Lëvizja Socialiste për Integrim zhvilloi një takim me të rinjtë e LRI-së në Njësisë administrative nr. 5 të Tiranës, ku pjesë e këtij...

Meta: Berisha, pika ime e dobët dhe e fortë

Presidenti i zgjedhur Ilir Meta, ka deklaruar edhe njëherë raportet e tij të mira që ka me ish-aleatin e tij Sali Berisha. Meta ka rrëfyer...

Ilir Meta: Tani kemi qeverinë e besimit PS-PD, por do kemi...

Kryetari i Kuvendit Ilir Meta ka komentuar marrëveshjen PS-LSI. Meta tha se ishte i kënaqur që opozita hyri në zgjedhje. Ndërkohë shtoi se tashmë...

Ilir Meta, konferencë për mediat në orën 14:00

Presidenti i zgjedhur dhe Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta do të dalë sot në një konferencë për mediat. Konferenca do të zhvillohet në orën 14:00...

Meta: Presim që marrëveshja të bëhet publike

Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta ka komentuar sot arritjen e marrëveshjes mes PS dhe PD. Meta tha se ishte i lumtur që kishte një...

Pas takimit me Berishën, Mediu i bashkohet Metës në kafe

Zhvillime të vrullshme po ndodhin në këto orë të mesditës. Ish-kryeministri Sali Berisha ka pritur në takime të veçanta, Ilir Metën dhe kreun e...

LAJMI I FUNDIT/ Ilir Meta 30 minuta në zyrën e Berishës

Zhvillime të mëdha po ndodhin në këto momente. Pas lajmit të publikuar nga SYRI.net që zgjedhjet pritet të zhvillohen në 25 qershor, një tjetër...

Ilir Meta: Fuqia më e madhe e një kombi janë ëndrrat...

Kryetari i Kuvendit  Ilir Meta mori pjesë në disa takime në qytetin e Vlorës ku u prezantuan edhe kandidatët për deputetë të LSI-së. Në...

EDITORIAL

Deputeti Maliqi zbardh prapaskenat: Balla i bleu si bagëti deputetët e opozitës

Deputeti Lefter Maliqi në një status të fortë në Facebook ka treguar të gjitha prapaskenat e turpshme...

FORUM

Turma dhe diktatori i merituar

Nga Curzio Malaparte, për fundin e Mussolinit (Fragment) Ç’rëndësi kishte për mua në kishte gabuar, në kishte kryer...

Atdheu të vret për dy gisht arë e për dy gisht fytyrë

Atdheu që s’më pret Nga Helena Halilaj, pedagoge Sot ditët e Shqipërisë janë të vështira për tu shkruar me...