E dielë, Korrik 21, 2019
Ballina Etiketimet Ilir Meta

Etiketim: Ilir Meta

Presidenti i Hungarisë uron Metën: Përvoja juaj politike do e afroj...

Presidenti i Hungarisë, János Áder ka uruar Presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta me rastin e marrjes së detyrës. Në mesazhin e tij të...

Erdogan uron Presidentin Meta: Mbështetja e Turqisë për Shqipërinë do të...

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka marrë një mesazh urimi nga Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, me rastin e marrjes së detyrës.  Në...

Meta takohet me zv/Kryeministren bullgare: Të implementohet Reforma në Drejtësi

Presidenti i Republikës, Ilir Meta priti sot në një takim të veçantë Zëvendëskryeministren për Reformën Gjyqësore dhe Ministren e Jashtme të Bullgarisë, Ekaterian Zaharieva,...

Presidenti Meta zhvillon takimin e radhës, ja kë pret në Presidencë

Presidenti, Ilir Meta ditën e sotme do të zhvillojë një takim me zëvendëskryeministren dhe Ministren e Punëve të Jashtme të Republikës së Bullgarisë, Ekaterina Zaharieva. Takimi...

Shehi: Me ardhjen e Metës roli i kreut të shtetit del...

I përfshirë në listën e Partisë Demokratike në zgjedhjet e 25 qershorit, Dashamir Shehi, siguroi mandatin si deputet për të hyrë në shtator në...

Takimi i parë i Presidentit, Ilir Meta. Mesazhet për Maqedoninë dhe...

Takimi i parë i presidentit të ri Ilir Meta është zhvilluar sot me diplomatin e Maqedonisë. Presidenti i Republikës, Ilir Meta, priti sot në një...

Haradinaj uron Metën: Ju do të luani rol të rëndësishëm në...

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka uruar Ilir Metën për marrjen e detyrës si president i Shqipërisë.  Harandinaj vlerëson se Ilir Meta do të...

Perandori i Japonisë telegram urimi Presidentit Meta, zbardhet mesazhi

Perandori i Japonisë, Akihito ka uruar Presidentin e Republikës së Shqipërisë, z. Ilir Meta për marrjen e detyrës. Në një telegram urimi, Perandori i Japonisë...

Intervista e parë e Ilir Metës President ( E PLOTË/FOTO)

Intervista e Presidentit të Republikës, z. Ilir Meta, për emisionin “Top Story” të Sokol Ballës në “Top Channel” Të jesh president i Republikës është një...

Mbretëresha Elizabeth II, telegram urimi Presidentit Ilir Meta

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka marrë një telegram urimi nga Mbretëresha e Anglisë, Elizabeth II me rastin e marrjes së detyrës. Në mesazhin e...

EDITORIAL

Opozita deklaron: Ligj antimafia për oligarkët e Kryeministrit Rama

-Paralajmërimi i Partisë Demokratike për biznesmenët e koncesioneve: Kontratat PPP-ve do të jenë pjesë e paketës antikorrupsion....

FORUM

Dikush të thërrasë Bingo! Rrënimi i të gjitha institucioneve kushtetuese të vendit

Nga Andrea Cama Institucionet Kushtetuese janë institucione të përmendura shprehimisht nga Kushtetuta, mosfunksionimi i të cilave përbën dhunim...

“Vendi në një regjim anarkie, që prej 2017”

Nga Bujar Nishani Të nderuar miq, që prej vitit 2015 e në vijim kemi qenë çdo ditë të...