E dielë, Dhjetor 8, 2019
Ballina Etiketimet Ilir Levonja

Etiketim: Ilir Levonja

As kanceri nuk na ka mundur dhe nuk na ka ndarë

Nga Ilir Levonja - Nuk kam fjalë ta risjell se çfarë ndjeva, se nga erdhën ato gulçe gjoksi kur dëgjova zërin e një zonje nga...

Shpërblimi 30 mijë lekësh për pensionistët

Nga: Ilir Levonja Mbrëmë vonë dëgjova në një kanal televiziv për një shpërblim prej 3 mijë lekësh të rinj, kështu tha spikeri. Nuk e di...

Jo si Shqipëria

Nga Ilir Levonja - Dje në Shkup në një Forum të ministrave nga vendet e Ballkanit, kryeministri i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev kundërshtoi hapur sugjerimin...

Gërrvërret në raportet me Kosovën

Nga Ilir Levonja - Në studiot e Tiranës ka zënë vend një gërrëvërre a një xhelozi habi në lidhje me pritjen që shqiptarët e Kosovës...

Rënia e murit të Berlinit dhe lartësimi i murit mes shqiptarëve

Nga Ilir Levonja - Ka një shprehje për murin e Berlinit, ra brenda një nate sikur të ishte ndërtuar po për një natë. Në fakt...

Ka mbërritur koha të servirim Ismail Qemalin si një Putin

Nga Ilir Levonja - Në fakt është një absurd ditor të merresh me ndërhyrjet ruse sidomos tani kur dhe dy ditë kanë mbetur nga mbyllja...

Ikja e pashmangshme

Nga Ilir Levonja - Nuk kishte gjë më të trishtueshme se fakti kur në një panel televiziv si Shihemi në Gjyq, një nënë shqiptare përpiqej...

Ca fakte për të kuptuar Sharlatanin

Nga Ilir Levonja - 1) Në prillin e këtij viti, Notre Dam de Paris përfshihet nga një zjarr aksidental. Thuajse 85% e shqiptarëve i kap...

Mjaft mallkuat Francën, Pigalin e keni në Shqipëri!

Nga Ilir Levonja - Aty nga mesi i shtatorit, u arrestua një nëpunës i kadastrës në Durrës. Nuk po e them emrin pasi nuk është...

Borchard ka të drejtë

 Nga Ilir Levonja -  Sot thuajse në masë webet shqiptare kanë si lajm gishtin e ambasadorit Borchard. Ka një indinjatë thuajse kolektive. Ka një sharje thuajse...

EDITORIAL

Tragjedia e 26 nëntorit. Vasili: 10 pyetje që rëndojnë mbi Edi Ramën

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili, në një deklaratë për mediat u shpreh se pasojat e tërmetit të...

FORUM

‘Turp i njerëzimit’/ Washington Post: Çfarë tha Rama për Trump

Gazeta e njohur amerikane, Washington Post, ka risjellë në kujtesën e amerikanëve gjërat negative që janë thënë...

Libri që lexohet në ditë të pazakonta. Edhe tërmeti është një piramidë e përmbysur

Nga Agron Gjekmarkaj - “Shoqëria Piramidale” e Artan Fuges, libri i duhur pas Termetit “piramidal” ! Pas fatkeqësisë...