E dielë, Shtator 22, 2019
Ballina Etiketimet Ilir Demalia

Etiketim: Ilir Demalia

Restoranti që nuk shemb dot mihalizmin shtetëror

Nga Ilir Demalia Paskan shembur restorantin e Mihalit. Po pastaj?! Pyetja është, a do të jenë në gjendje shqiptarët të shembin shtetin e Mihalit dhe të ndërtojnë...

Ilir Demalia: Të gjithë flasin për Teatrin duke e kufizuar vetëm...

Ilir Demalia Teatri si art I krijuar pas luftës i shërbeu Realizmit Socialist, që do të thotë, si I gjithë arti dhe letërsia, piktura, skulptura,...

Raporti i DASH/ Pyetja e analistit: A doni më për Rilindjen...

Departamenti i Shtetit publikoi një tjetër raport me nota kritika për qeverisjen në Shqipëri. Ditën e sotme u publikua raporti për Klimën e Investimeve në...

Shpërthen analisti: Ulsiu që vodhi votat do e bëjë reformën në...

Në një lidhje direkte për Ora News, analisti Ilir Demalia u shpreh se, reforma në drejtësi ka rezultuar një dështim për Shqipërinë dhe kjo...

Demalia: Kakar-rikarisja Caka

Nga Ilir Demalia Kakar-rikarisja Caka Ky kakar-rikarisja që quhet Cakaj-Kaka, që lartgjatësia e tij KM na e mori nga Baton Ram Qamili për ministër të jashtëm...

Ilir Demalia: Të gjitha firmat më të njohura të modës në...

Analisti Ilir Demalia iu është bashkuar reagimeve për zgjedhjet lokale që po mbahen në vendin tonë, ku mungon pjesëmarrja e opozitës. Përmes një postimi në...

Ilir Demalia: Jetoj prej 30 vjetësh në Amerikë dhe s’kam dëgjuar...

Nga Ilir Demalia Vulgaritet intelektual Jetoj prej 30 vjetësh në Amerikë, ndjek debate politike, kulturore, shkencore, letrare, artistike, sportive, kurrë nuk kam dëgjuar një njeri të...

“Shtet leshi tashmë ka rënë”

Nga: Ilir Demalia Dëgjova ministrin e Brendshëm, Sandër Lleshi në Opinion tek Fevziu. Ministri Lleshi, tregoi se është njeri totalisht i papërgatitur, jo vetëm si ministër dhe...

“Rama të ndalet me çdo kusht para zgjedhjeve të 30 qershorit”

Analisti Ilir Demalia thotë se marrja e 61 bashkive nga Rama pa garë elektorale do të shënonte fundin e pluralizimit në vend, ndaj për...

Qeveria ”Rama 2”, Demalia: Do të përmbyset në kurthin e vet

Mjaft kritik në qëndrimin e tij shfaqet analisti, Ilir Demalia, i cili shpreh bindjen se ky pushtet do të përmbyset. Duke e gjetur Shqipërinë...

EDITORIAL

Tërmet, panik dhe kaos dje në Shqipëri. Lëkundjet vazhdojnë Durrës-Tiranë

-Ky ishte tërmeti më i fortë që prej 15 prillit të vitit 1979. Shqipëria ndodhet në një...

FORUM

Gazeta prestigjioze franceze/ Ja tërmetet që kanë shkatërruar Tepelenën (1921), Vlorën (1930) dhe Korçën (1931)

Nga Aurenc Bebja*, Francë – 22 Shtator 2019 Gazeta prestigjioze franceze “Excelsior” ka botuar disa shkrime në lidhje...

Urgjentisht…

Nga Kastriot Islami Tërmeti i djeshëm dhe të gjithë ato që kanë pasuar atë dje, mbrëmë, natën dhe...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com