E premte, Korrik 19, 2019
Ballina Etiketimet Idrizi

Etiketim: Idrizi

“Tërmet…tërmet”, PDIU: 1 mln shuplaka nga shqiptarët për Ramën

Përmes një deklarate shpërndarë mediave, PDIU ka reaguar lidhur me pjesëmarrjen e ulët të zgjedhësve në procesin e 30 qershorit. “Sot shqiptarët panë me sytë...

Idrizi: Vrasja në Bularat, jo kronikë e zezë, por ngjarje politike

I ftuar në emisionin ‘Open’ me gazetaren Eni Vasili në Top Channel, kreu i PDIU-së Shpëtim Idrizi u shpreh se vrasja e Konstandinos Kaçifas...

Fondet sekrete greke në Shqipëri, Idrizi: 1 mln euro për tetorin...

Pas kërkesës drejtuar Presidentit Meta për të mbledhur Këshillin e Sigurisë për skandalin e financimit të portaleve dhe gazetarëve në Shqipëri nga shteti grek,...

Idrizi, Bushatit: Për çfarë e falënderon Kotzias?

Kreu i PDIU-së, Shpëtim Idrizi, ka reaguar pas deklaratave të bëra nga ministri i jashtëm i Shqipërisë, Ditmir Bushati, i cili falënderonte ministrin e...

“Çamët ndihmuan nazistët”, Idrizi: Po pres të flasë Rama

Kreu i PDIU, Shpëtim Idrizi ka reaguar pas deklaratës së presidentit grek se çamët kishin sjelljen e sunduesit dhe bashkëpunonin me nazistët. Idrizi thotë se...

Basha takim një orë me Idrizin, PDIU i bashkohet zyrtarisht opozitës...

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka zhvilluar paraditen e sotme një takim1 orësh me kreun e PDIU-së, Shpëtim Idrizi në ambientet e “Rogner” I...

Çështja çame, Idrizi: Rama na përdori si çakmak për grekët

Pasi PDIU u ‘divorcua’ nga Partia Socialiste, duke thyer kështu koalicionin me qeverisjen aktuale, vjen reagimi nga Shpëtim Idrizi. Ky i fundit gjatë fjalës...

Koalicioni/ PDIU në opozitë, drejt prishjes koalicioni me Ramën

Kur na ndajnë vetëm pak muaj nga zgjedhjet vendore të 2019-ës, Partia për Drejtësisë Integrim dhe Unitet ka thirrur Këshillin e saj Kombëtar në...

Çështja çame, Idrizi: Informohemi nga mediat greke, ja çfarë bën qeveria

Kreu i PDIU-së Shpëtim Idrizi i ftuar në emisionin “Studio e Hapur” në ‘News24’ u shpreh se për çështjen çame nuk ka marrë asnjë...

Marrëveshjet me Greqinë, Idrizi: Po avancon axhenda greke

Kreu i PDIU-së, Shpëtimi Idrizi i ftuar në "360 Gradë" në Ora News, thotë se deri më tani, po avancon axhenda greke në bisedimet...

EDITORIAL

Kryeministri i “nul-it” dhe mazhoranca e “shul-it”

-Gjykata e Tiranës dhe ajo e Durrësit kanë marrë dje dy vendime që përmbysin gjithëçfarë ka bërë...

FORUM

Artan Fuga: Profesorët e degraduar

Nga Artan Fuga - "Ta gëzojnë" profesorët dhe profesorët e asociuar ligjin që Kuvendi i sotëm jolegjitim aprovoi...

Një dramë që e dëmtoi Kosovën

Nga: Enver Robelli Para një viti Presidenti i Kosovës, i përkrahur nga kryeministri i Shqipërisë dhe që të...