E premte, Korrik 19, 2019
Ballina Etiketimet Idlib

Etiketim: Idlib

Vijojnë sulmet e regjimit të Asadit në Idlib, 5 civilë të...

Në sulmin e kryer nga regjimi i Bashar al-Asadit ndaj vendbanimeve brenda zonës për uljen e tensioneve në Idlib të Sirisë humbën jetën 5...

Rusia dhe Turqia dakord për zonë të çmilitarizuar në Idlib

Rusia dhe Turqia kanë rënë dakord të krijojnë një “zonë të çmilitarizuar” në rajonin Idlib të Sirisë për të ndarë forcat qeveritare siriane nga...

Ofensiva ruso-siriane mbi Idlib, OKB e shqetësuar

Kombet e Bashkuara kanë shprehur shqetësim për civilët në rajonin e Idlibit, në Sirinë veriperëndimore, ku forcat qeveritare, me mbështetjen e Rusisë, kanë në...

Turqia: Sulmi ushtarak në Idlib do të sillte katastrofë

Zgjidhja e situatës me mjete ushtarake në provincën e fundit të Sirisë, Idlib, do të ishte një çonte në katastrofë. Deklarata bëhet nga ministri...

EDITORIAL

Miratohet nga kryeministri Rama “RRUGA E FLORIRIT”, 258 milionë euro për 17 km!

Seanca e fundit e Parlamentit ka shërbyer për të mbyllur qokat e fundit të qeverisë për këtë...

FORUM

Ka disa zgjidhje për krizën…

Nga Kastriot Islami Kriza politike, kushtetuese, sociale, është thelluar në ekstrem. Në horizont po duket një krizë e thellë...

Artan Fuga: Profesorët e degraduar

Nga Artan Fuga - "Ta gëzojnë" profesorët dhe profesorët e asociuar ligjin që Kuvendi i sotëm jolegjitim aprovoi...