E shtunë, Shtator 21, 2019
Ballina Etiketimet I ftohti

Etiketim: i ftohti

10 viktima nga bora dhe i ftohti

Bora e acari siberian kanë sjellë viktima e kaos nëpër Europë. 7 persona humbën jetën nga orteqet në rajonet gjermane, franceze e italiane të...

Këshilla si të mbrojmë duart nga i ftohti

Në këto ditë të ftohta, nuk duhet të kujdeseni vetëm për fytyrën por edhe për duart. I ftohti e dëmton lëkurën, edhe nëse jeni...

I ftohti i madh dhe reshjet e dëborës, mbyllen shkollat në...

Reshjet e borës prej disa ditësh dhe rënia e ndjeshme e temperaturave, ka shkaktuar një sërë problemesh si në lëvizjen e automjeteve, në furnizimin...

I ftohti i papritur. Çfarë i ndodh trupit, zbuloni disa “truke”...

Shqipëria dhe vende të tjera të Mesdheut gëzojnë një mot përgjithësisht të mirë me diell, por kur dimri troket, i ftohti është i mprehtë. Sipas...

Meteorologët: Ulen temperaturat, ja kur pritet dëborë

Pas një moti të ngrohtë, mbërrijnë së fundi edhe ditët e ftohta. Meteoalb njofton se ditët në vijim do të mbeten të kthjellta, por...

I ftohti pritet edhe në mars, sinoptikanët parashikojnë ulje të temperaturave

Europa do të përballet me një tjetër valë të të ftohtit që do të zgjasë edhe gjatë muajit mars, ndërkohë që  lë pas të...

Shënohet viktima e nëntë nga i ftohti/ 61-vjeçari në Sarandë gjendet...

Acari i këtij fillimviti i merr jetën një tjetër personi në Sarandë, viktima e nëntë nga i ftohti në vendin tonë. Vetëm dje, si...

Hundët, duart dhe truri. Çfarë bën i ftohti në trupin tonë

Vala e të ftohti që ka prekur kontinentin dhe pasojat e temperaturave të ulëta në organizmin e njeriut. 1.Kur i ftohti mund të durohet pa...

Kukësi nën pushtetin e ngricës temperaturat do vazhdojnë të ulen

I gjithë Qarku i Kukësit është gdhirë sot nën një temperaturë shumë të ulët. Rënja e borës dhe erërat e forta që kanë shoqëruar këtë...

I ftohti ju ndihmon të dobësoheni

Të paturit ftohtë ju ndihmon të bini në peshë. Ky është rezultati në të cilin kanë dalë shkencëtarët e Universitetit të Gjenevës, të cilët zbuluan...

EDITORIAL

SHBA dhe Britania: Pse nuk u dënua Tahiri?!

Ç’paska qenë ky Sajmir Tahiri si një “magazinë” me videopërgjime sa i ka futur frikën krejt mazhorancës,...

FORUM

Përballë tërmetit – solidariteti qytetar, mantenutat e pushtetit dhe qeveria që nuk është!

Nga Luan Rama* Tirana, Durrësi e rrethinat e tyre u lëkundën prej një tërmeti, që sipas sizmologëve, ishte...

Vasili sjellë videon e Spriopalit: Ja si bënte humor me tërmetin

Nga Petrit Vasili- Ja c'thoshte dhe ja se si bente humor kjo e cmendura per termetet pak dite...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com