Ballina Etiketimet Hyskë Borobojka

Etiketim: Hyskë Borobojka

Kur dialogu bëhet monolog

Nga Hyskë Borobojka - Kryeministri ynë i nderuar dhe i respektuar, kryetar i “Rilindjes së Re”, famëmadhe, u dëgon kundërshtarëve politikë “teskere” (ftesë) dhe, jo...

“I fundit i Mohikanëve” të humorit

Nga Zylyftar Hoxha -  Gaqo Veshi, me pseudonim letraro-humoristik, Hyskë Borobojka, që më shumë se një pseudonim, ka shërbyer për të si njëemër i dytë,...

Kur do ikë shqiptari i fundit

Fejton nga Hyskë Borobojka Kur del tetori dhe hyn nëntori, herë me të ftohtë, me ditët më të shkurtra e netët me të gjata, në...

Ndërroi jetë take tukja

Fejton nga Hyskë Borobojka - Jeta e njeriut është tragjike dhe komike. Njëri vjen mysafir në këtë botë tjetri ikën. Kështu ndodhi dhe me burrin...

Si vajti ajo puna e peshqve të mëdhenj?

FEJTON nga Hyskë Borobojka Kisha kohë që kërkoja një të drejtën time nëpër zyrat shtetërore, me dëshirë e me shpresë se do të zgjidhej problemi...

Babuçi

Tipa dhe karaktere të psonisur nga Hyskë Borobojka Në qendër të qytetit, afër kishës ndodhej një lokal, që s’merrej vesh çfarë ishte, punishte marangozi apo...

Në një karrige s’mund të rrinë dy

 (Fabul nga e kaluara) Nga Hyskë Borobojka Në një kooperativë bujqësore, tre anëtarë të saj, gjeli, qeni dhe gomari veshgjatë, i kishin bërë një kërkesë Asamblesë,...

Rrofshin vjehrrat

Nga Hyskë Borobojka Vite më parë, në kohën e monarkisë, Chri-Chrri (Nonda Bulka) mallkonte e shante veten që “bëri proçkën e pa shpjeguar” u martua...

Nga Elbasani në Shkodër

Fejton nga Hyskë Borobojka Për festën e shënuar “Dita e Verës”, i shumëdashuri adashi im Hysen, më kishin ftuar dy miq të mi të vjetër....

Mjaft me VIP-a dhe luks fals në media!

Si nuk u ftuan në sallonin e studiove ndonjë zonjë apo zonjushe fakirfukara, që vazhdon të mbajë frymën gjallë me listë në defterin e...

EDITORIAL

(VIDEO) Si u terrorizuan turistët spanjollë nga pronari i lokalit, Mihal Kokëdhima, në Himarë

Incidenti i ndodhur në Himarë ku pronari i një restoranti me emrin Mihal Kokëdhima dhunoi turistët e...

FORUM

Gjekmarkaj: Katolikët shkodranë të padisin Edi Ramën për dëmtim të imazhit

Analisti Agron Gjekmarkaj është i bindur se mbështetja për Partinë Socialiste në Shkodër është akoma edhe me...

Kullat dhe koncesionet, marrëzia e madhështisë!

Shqipëria, një nga shtetet me bukuri të pafund natyrore e ujore në raport me sipërfaqen e saj...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com