Ballina Etiketimet Human Rights Watch

Etiketim: Human Rights Watch

Human Rights Watch: Kroacia të mos hyjë në Shengen, dëbon ilegalisht...

Kroacia aderon në Bashkimin Europian prej vitit 2013 por nuk po mundet të lëvizë në zonën Shengen. Organizatat për të drejtat e njeriut thonë...

Kina akuzohet për shkeljen e të drejtave ndaj myslimanëve

Qeveria kineze po kryen një fushatë masive dhe sistematike të shkeljeve të të drejtave të njeriut kundër muslimanëve në rajonin e largët perëndimor të...

Gazetarët si armiq të shtetit në Ballkanin Perëndimor

Benjamin Pargan Human Rights Watch dënon sulmet e shumta ndaj mediave të pavarura në Ballkanin Perëndimor. Sipas saj, qeveritë e përdorin shpërndarjen e buxheteve të...

EDITORIAL

Turpi i KPA, Vettingut. Shkarkim politik vetëm se e dekretoi Presidenti Meta

Besnik Muçi, anëtari i Gjykatës Kushtetuese ka folur pas vendimit të KPA (Vettingut) që e largoi nga...

FORUM

Betejë e ashpër me regjimin e së keqes

Nga Kastriot Islami - Kërcënimi i fundit i zëdhënësit të Presidentit është një ngjarje shumë e rëndë. Ajo...

A ka kohë “Venecia” për “Xibrakën”?

Nëse futesh në faqen ku publikohen dokumentet e Komisionit të Venecias, e kupton se përse emri i...