E mërkurë, Korrik 17, 2019
Ballina Etiketimet Huawei

Etiketim: Huawei

Facebook godet telefonat Huawei

Gjiganti i rrjeteve sociale, Facebook ka ndërmarrë një sërë hapash për të ndaluar instalimin e aplikacioneve të tij në telefonat Huawei që do të...

Huawei, gati për 5G – “Kemi marrë 46 kontrata në 30...

Gjigandi kinez i komunikacionit, Huawei, deklaroi së fundmi se, ka arritur të nënshkruajë plot 46 kontrata tregtare të teknologjisë 5G në 30 vende të...

Facebook shkëput lidhjet me Huawei / Bllokohet instalimi i aplikacionit

Facebook nuk do të lejojë më telefonat Huawei të instalojnë paraprakisht aplikacionet e Facebook, të cilat përfshijnë Instagram, Messenger dhe WhatsApp. Muajin e kaluar administrata...

Pentagoni: Huawei shumë pranë me qeverinë kineze për t’i besuar

Gjiganti kinez i telekomunikimit, “Huawei” është shumë pranë me qeverinë kineze dhe për pasojë është e vështirë t’i besosh një sipërmarrjeje në mes të...

Huawei dëbon amerikanët. I ndalon edhe punonjësve takimet me ta

Përplasja mes Huawei dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës, por edhe Kanadasë, çdo ditë ofron përshkallëzime të tjera. Në lojë tashmë janë futur edhe...

Huawei në “luftë” me SHBA: “Vendosja në listën e zezë ka...

Përfaqësuesit e Huawei bënë të ditur  se vendosja e kompanisë në listën e zezë të Shteteve të Bashkuara ka krijuar një shembull të rrezikshëm...

Huawei apelon vendimin e Trump kundër tyre

Pas sanksioneve të SHBA-ve ndaj gjigandit kinez i tekonolgjisë, Huawei ka ardhur edhe një reagim nga ky i fundit. Huawei do ta çojë këtë çështje...

Serbia vijon bashkëpunimin me Huawei

Partneriteti i kompanive serbe me Huawei nuk do të ndikohet nga kufizimet që Shtetet e Bashkuara të Amerikës i kanë vendosur gjigantit kinez të...

Microsoft “tërheq” laptopët Huawei nga dyqanet online

Një tjetër gjigant i teknologjisë amerikane po distancohet nga Huawei. Microsoft ka hequr laptopet e kompanisë kineze nga dyqanet e saja në internet. Një...

Trump: Huawei mund të jetë pjesë e marrëveshjes tregtare

Presidenti i SHBA Donald Trump ka thënë se Huawei mund të jetë pjesë e një marrëveshjeje tregtare ndërmjet SHBA dhe Kinës, pavarësisht se firma...

EDITORIAL

Arben Malaj shkatërron imazhin e Edi Ramës në PS

Në një reagim publik, ish-ministri socialist, Arben Malaj deklaroi se kishte marrë mesazhe kërcënuese nga Sekretari i...

FORUM

Prekja e gazetarëve, fundi i një Kryeministri

Nga Albana Vokshi Gjuha e urrejtjes së Edi Ramës, dhuna e vazhdueshme verbale, psikologjike, institucionale si dhe fizike,...

SPAK-u dhe reforma si PPP-të!

Nga Flamur Vezaj - Te nisesh reformen e drejtesise ketu e 5 vite me pare me modelin e...