E mërkurë, Tetor 16, 2019
Ballina Etiketimet Hong kong

Etiketim: hong kong

Hyn në fuqi ligji nga epoka koloniale, Hong Kong ndalon mbajtjen...

Shefja ekzekutive e Hong Kong, Carrie Lam ka përdorur një ligj emergjence të epokës koloniale për të ndaluar mbajtjen e maskave në fytyrë pas...

Demonstrata në Hong Kong pas festimeve në Pekin, qëllohet protestuesi

Katër muaj protesta në Hong Kong morën një kthesë tjetër pasi policia qëlloi për herë të parë një protestues gjatë përleshjeve. Ngjarja ndodhi disa orë...

Protesta të dhunshme në Hong Kong, policia përdor plumba gome

Prej disa kohësh Hong Kong-u është përfshirë nga protesta masive, ku shumë qytetarë protestojnë kundër sistemit aktual politik në Kinë si dhe për ndryshimet...

Tensione të reja në Hong Kong -Protestesuesit pro Kinës pastrojnë muret...

Një grupim mbështetësish të politikës së Pekinit kanë rrëzuar muret John Lennon, të ngritur nga protestuesit anti-qeveritarë në Hong Kong, duke rritur ndjeshëm gjasat...

Në këtë qytet ku nuk ka më vend as për të...

Radhë të pafundme gurësh varri që formojnë panoramën e kodrave të qytetit. Blloqe të tëra me varre, shtëpia e fundit e mijëra banorëve të...

Java e 15-të e protestave në Kong Kong, përleshje dhe thirrje...

Në Hong Kong vijon rebelimi i qytetarëve kundër pushtetit dhe beteja për më shumë liri dhe demokraci. Apeli i tyre këtë fundjavë iu drejtua...

Hong Kong bën ofertën e pazakontë – 37 miliardë dollarë...

Operatori i bursës së Hong Kong-ut bëri një propozim të pazakontë për të blerë Bursën e Londrës LSE + 3.88% Group PLC në një...

Policia në Hong Kong masa përpara protestës së radhës

Policia në Hong Kong ka kryer kontrolle në mjetet e transportit public, të cilat çojnë në aeroport, para protestës së radhës në rrugët e...

Protestuesit e Hong Kong fitojnë 1 nga 5 kërkesat

Udhëheqësja e Hong Kong, Carrie Lam është shprehur se ajo do të tërheqë projekt-ligjin e diskutueshëm të ekstradimit me Kinën, që shkaktoi protesta masive...

Protestuesit sfidojnë policinë. Përleshje e gaz lotsjellës

Situata nuk duket aspak e qetë në Hong Kong. Policia hodhi gaz lotsjellës dhe ujë për shpërndarjen e dhjetëra mijëra protestuesve që sfiduan urdhrin...

EDITORIAL

Luan Rama: Presidenti i Republikës, përtej emrit të Ilir Metës

Nga Luan Rama - Pa dashur të hyj në absurdin jo vetëm kushtetues e ligjor, por edhe logjik...

FORUM

Haje tani atë m.. që doje! Haje e mos u ngopsh kurrë!

Nga Agim Xhafka E bëra një spiunllik që në mëngjes. Shkova në polici e thashë se Berti, kushëriri...

Shqipëri: Qytetarë, mbani vesh, ju flet Edi Rama!

Censurë, fshirje e shkrimeve në internet, presion ndaj gazetarëve, kështu është situata e shtypit në Shqipëri, që...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com