E dielë, Dhjetor 8, 2019
Ballina Etiketimet Homazhe

Etiketim: homazhe

Homazhe në Athinë për 51 viktimat e tërmetit tragjik

Emigrantë shqiptarë si dhe shtetas grek kryen homazhe në shenjë nderimi dhe solidariteti për 51 viktimat e tërmetit në Shqipëri. Qytetarë të shumtë u mblodhën...

Athinë, homazhe dhe lule për viktimat e tërmetit

Diaspora shqiptare në Athinë përkujtoi ditën e djeshme viktimat e tërmetit vdekjeprurës të 26 nëntorit. Shoqata, grupime dhe emigrantë të thjeshtë iu përgjigjën thirrjes...

Homazhe në sheshin “Skënderbej”, qytetarët ndezin qirinj për viktimat

Me qindra qytetarët të organizuar përmes rrjeteve sociale ndezën qirinj pranë heroit tonë kombëtar Gjergj Kastrioti Skënderbeu  si homazh për 49 viktimat nga tërmeti...

Homazhe në Thumanë, dy familje me 10 anëtarë përcillen për në...

Dhjetë anëtarë të dy familjeve në Thumanë, Cara dhe Greku përcillen në banesën e fundit. Në familjen Cara si pasojë e tërmetit humbën jetën 7...

Sot homazhet dhe varrimi i parodistit të njohur vlonjat, Muhamet Lika

Ka mbërritur disa ditë pas vdekjes, nga Italia ku gjendej për kurim pas një sëmundje të rëndë të cilën nuk e tejkaloi dot, trupi...

Foto prekëse nga përcjellja e Major Klodian Tanushit

Sot zhvillohen homazhe për major Klodian Tanushin i cili humbi jetën në Letoni, si pasojë e shpërthimit të një mine prej të cilës u...

Lot dhe nderime për major Tanushin (FOTO)

Kanë nisur homazhet për major Klodian Tanushin e i cili humbi jetën në Letoni, si pasojë e shpërthimit të një mine prej të cilës...

Homazhe për legjendën e Tiranës Ali Mema

Futbolli shqiptar në zi.Nje ndër legjendat e saj Ali Mema u nda nga jeta në moshën 76 vjeçare. Sot homazhe iu bënë legjendës së Tiranës...

Incidenti dje me Ramën në homazhe, protestuesi Pal Shkambi tregon detajet...

Mbajtja e homazheve në kujtim të 4 viktimave të 21 janarit 2011 ku morën pjesë politikanë të të majtës, familjarë të viktimave por edhe...

Rudina Hajdari: Ato që realizoi Azem Hajdari në 7 vite, të...

Partia Demokratike ka zhvilluar sot homazhet e 20 vjetorit në ndër të Dëshmorit të Kombit, Azem Hajdari, liderit të Lëvizjes së Dhjetorit, që përmbysi ...

EDITORIAL

Tragjedia e 26 nëntorit. Vasili: 10 pyetje që rëndojnë mbi Edi Ramën

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili, në një deklaratë për mediat u shpreh se pasojat e tërmetit të...

FORUM

‘Turp i njerëzimit’/ Washington Post: Çfarë tha Rama për Trump

Gazeta e njohur amerikane, Washington Post, ka risjellë në kujtesën e amerikanëve gjërat negative që janë thënë...

Libri që lexohet në ditë të pazakonta. Edhe tërmeti është një piramidë e përmbysur

Nga Agron Gjekmarkaj - “Shoqëria Piramidale” e Artan Fuges, libri i duhur pas Termetit “piramidal” ! Pas fatkeqësisë...