Ballina Etiketimet Hitleri

Etiketim: Hitleri

Mbyllet beteja shumëvjeçare ligjore për godinën ku ka lindur Hitleri

Qeveria austriake i ka dhënë fund mosmarrëveshjes së gjatë për kompensimin e pronarëve. Ndërtesa do të ndryshojë komplet fasadën e saj të mëparshme. Beteja shumëvjeçare...

Kush ishte e dashura sekrete e Hitlerit, mbesa e muzikantit

Kush ishte Verena Wagner Lafferentz, e cila vdiq pa bujë në një shtëpi modeste në Bavari për të cilën dihej shumë pak. Ishte mbesa e...

Çifti i çuditshëm/ Çastet e fundit të Hitlerit dhe Eva Braun

Gazeta e njohur “The National Interest” ka shkruar një artikull për fundin e hidhur të çiftit Adolf Hitlerit dhe Eva Braun. Me ëndrrën e...

Si Hitleri mblodhi ushtarët nazistë rreth vetes

Këto fotografi të rralla tregojnë Adolf Hitlerin kur ai u ngjit në pushtet, duke mbledhur rreth vetes ndjekës besnikë nazistë. Këto janë imazhe të...

Hitleri do i adhuronte rrjetet sociale

Shefi ekzekutiv i Disney, Bob Iger, u bëri thirrje politikanëve amerikanë të shmangin urrjetjen në zgjedhjet e 2020. Ai pretendoi se Adolf Hitleri do...

Pushtimi i Shqipërisë dhe letra e Duçes që Hitleri nuk e...

Fyhrer! – Të njëjtat nevoja kombëtare që i janë prezantuar Gjermanisë së Madhe në Evropën Qendrore, ngrenë kokë me urgjencë sot, me të njëjtën...

Ndjekësit e nazizmit marrin pension për “besnikëri” ndaj Hitlerit

Pothuajse 75 vjet pas përfundimit të Luftës së Dytë Botërore, një numër i vogël belgësh që premtuan besnikëri ndaj Hitlerit po vazhdojnë të marrin...

Vajza e arkitektit të Hitlerit merr çmim për mbështetjen e grave

Vajza e arkitektit dhe ish-ministrit nazist të Armatimeve të Adolf Hitlerit mori një çmim në SHBA për përpjekjet e saj për të mbështetur gratë...

VIDEO/ Protestuesit, Ramës: Je më i keq se Hitleri

Banorët e Unazës së Re, e kanë krahasuar pasditen e sotme gjenocidin që Rama dhe qeveria e tij po bën ndaj tyre, me atë...

Si iu la në mes ëndrra për t’u martuar me një...

Një nga të afërmit e fundit të mbetur të Adolf Hitler do të martohej me një vajzë hebree por fejesa e tyre u prish...

EDITORIAL

Mafia e qeveritare e votave mbyll dosjen e Dibrës. Pse heshtin ndërkombëtarët?

Prokuroria mbylli skandalin më të madh të vjedhjes dhe manipulimit të votave në Shqipëria, e dokumentuar me...

FORUM

Të vdekurit fitojnë gjithmonë, ndonjëherë të gjallët duhen kërkuar mes tyre

Nga Lorenc Vangjeli - Rrallë shumë, por megjithatë ndodh: njerëz që kanë Ikur nga kjo botë, i imponojnë...

Fondacioni Martin & Mirash Ivanaj – Një xhevahir kulture dhe dije në mes të Tiranës

Nga Mal Berisha Një Vegim i largët rreth emrit “Mirash” Ishte viti 1959 kur u ula në bangën e...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com