Ballina Etiketimet Himare

Etiketim: himare

Kapet peshkaqeni 2 metra i gjatë në Himarë

Një peshkaqen dy metra i gjatë ka rënë në rrjetat e peshkatarëve të Himarës. Peshkaqeni i kapur është rreth dy metra i gjatë dhe...

Çifti nga Hungaria humb në Llogara

Një çift nga Hungaria po kërkojnë ndihmë, pasi kanë humbur në malin e Llogorasë. Çifti nga Hungaria,pasi kanë dalë për të eksploruar zonat dhe shtigjet...

Policia: Veliera me drogë në Greqi nuk kishte hyrë nga Shqipëria

Policia e Shtetit në një njoftim zyrtar sqaron se nga verifikimi i bërë në regjistrat e Policisë Kufitare Sarandë, Himarë, Vlorë, Porti Jahteve Orikum...

Himarë, Klosi në “Mjalt fest”: Zgjojmë traditën, zhvillojmë biznesin

“Jemi këtu në Himarë, në Mjalt Fest, e cila vitin e kaluar u zhvillua në Dhërmi, duke pranuar që tashmë është bërë një traditë...

Fshihen parrullat provokuese në kalanë e Himarës

Kalaja e Himarës vetëm para pak ditësh ra pre e parrullave antishqiptare. Këto mbishkrime “Himara, tokë greke”, “Kacifas i pavdekshëm”, tanimë janë fshirë nga muret...

Parulla antishqiptare në muret e kalasë Himarë, shpërthen aktori

Në muret e kalasë së vjetër të Himarës gjen shkrime të shëmtuara, që jo vetëm kanë njollosur kalanë por përmbajnë edhe mesazhe raciste kundër...

Dhunohen dhe grabiten të moshuarit në Himarë, u marrin para, vaj...

Një çift të moshuarish në fshartin Vuno të Himarës kanë rënë pre e grabitjes. Ngjarja mësohet se ka ndodhur mbrëmjen e së premtes (5...

U rrezikohej jeta në det të hapur, policia shpëton dy turistët...

Dy persona janë shpëtuar sot nga Policia në Himarë, pasi kishin dalë në det për të lunduar me një gomone pa motor. Dy pushueve u...

Pronat në Himarë, Tsipras “kërcënon” Tiranën zyrtare

Kryeministri i Greqisë Alexis Tsipras ka reaguar për pronat e minoritetit grek që jetojnë në Himarë. Gjatë samitit mes katër shtetesh të zhvilluar në...

Mot i keq, mbytet veliera në Himarë

Një velierë është mbytur gjatë orëve të para të mëngjesit këtë të hënë në Himarë. Mësohet se shkak për përmbytjen e Velierës e cila ishte ankoruar...

EDITORIAL

Andi Bushati, kryeministrit: Më mirë i papunë se me drogaxhinjtë!

Paçka se Presidenti i Francës, Emmanuel Macron e bëri të qartë qëndrimin për zgjerimin e BE-së dhe...

FORUM

Koha që Edi Rama të dalë përpara ‘gjyqit’ të emigrantëve

Edi Rama asnjëherë nuk e ka marrë përsipër përgjegjësinë e eksodit biblik të shqiptarëve gjatë qeverisjes së...

Parlamentit i duhen deputetë që i votojnë qytetarët, jo kryetarët e partisë

Nga Elda Hoti (Fjala e mbajtur sot në Kuvend) Seanca e sotme është në vigjilje të vendimit të...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com