E martë, Shtator 17, 2019
Ballina Etiketimet Hetimet

Etiketim: hetimet

Përfundojnë hetimet për incidentin në fluturimin Prishtinë-Bazel

Autoriteti i Aviacionit Civil i Kosovës (AACK) dhe Komisioni për Hetimin e Aksidenteve dhe Incidenteve Aeronautike (KHAIA), përmes një komunikate të përbashkët për media,...

Dosja 339/ Ja 12 emrat e parë që dërgohen në gjyq,...

Samuel Ndoka dhe Vilson Ndoka, dy nipërit e ish-deputetit Socialist në qarkun e Lezhës Arben Ndoka, janë marrë të pandehur së bashku me 10 persona...

Fitoi dy tendera 30 mln euro me letra falso, shtyhen me...

Hetimet për skandalin e fitimit të dy tenderave 30 milionë euro me dokumenta falso nga kompania “DH-Albania”, janë shtyrë dhe tre muaj të tjerë....

Hetimet, pse ndodhi aksidenti tragjik në Kavajë

Policia e Kavajës ka dërguar në prokurori dosjen hetimore për aksidentin tragjik në hyrje të qytetit, nga ku mbetën tre të vdekur. Nga provat paraprake...

Hetimet ndaj Ervin Salianjit do mbyllen më 20 mars

Gjykata e Tiranës ka urdhëruar prokurorinë që brenda datës 20 mars të përfundojë hetimet për çështjen ndaj deputetit të PD-së Ervin Salianji. Vendimi është shpallur...

Garda nis hetimet për agresionin e kryer ndaj Ramës

Garda e Republikës dhe Policia e Shtetit njoftn se ka nisur hetimet ndaj ngjarjes së sotme në Kuvend, ku deputeti demokrat Edi Paloka sulmoi...

PD: Rama, skemë për të zvarritur hetimet ndaj Tahirit, më 16...

Konferenca e Kryetarëve refuzon të miratojë kërkesën e opozitës për një komision të ri  hetimor parlamentar ku objekt të punës së tij do të...

Zgjatja e hetimeve,Tahiri: S’dinë ta mbyllin. Çdokush merr faturë

Seanca për ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri është shtyrë sërish pasi gjykata ka kërkuar dokumente që Prokurorët e çështjes Tahiri nuk i kishin. Këto...

Gjata: Ja si po organizohet protesta e opozitës. Rama ndaloi arrestimin...

Sekretari i Çështjeve Ligjore në PD, Çlirim Gjata ishte i ftuari i mbrëmjes së sotme në studion e lajmeve në SYRI.net. Duke folur përballë...

Prokuroria pushon hetimet ndaj ish-deputetit, Gledion Rehovica kërkon mandatin

Prokuroria e Tiranës ka pushuar hetimet ndaj ish-deputetit Gledion Rehovica. Sipas Prokurorisë së Tiranës, ish-deputeti Rehovica nuk ka falsifikuar formularin e dekriminalizimit. Ndërkohë ish-deputeti Rehovica kërkon...

EDITORIAL

Miliarderi George Soros dhe debatet për ndikimin e tij në Shqipëri

Nga Zëri Amerikes/ Xhorxh Soros, është një filantrop i cili ka zgjedhur të investojë për një shoqëri të...

FORUM

Gazeta britanike “The Indipendent”: Ja pse u mbyll televizioni Agon Channel

Nga “The Indipendent” Drejtpërdrejt për të dhënë emisionin e saj të rregullt të lajmeve në mëngjes, Sonila Meco...

Një lajm i keq për optimistët e reformës zgjedhore

Nga Astrit Patozi - Të gjithë ata që po shpresojnë në ndryshimin e sistemit politik në Shqipëri, si...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com