E martë, Shtator 17, 2019
Ballina Etiketimet Henri Cili

Etiketim: Henri Cili

Henri Çili: Liberalizmi është zgjidhja, jo problemi

Nga Henri Çili/Kjo është fjalia, e përmbysur, e presidentit amerikan Regan, i cili gjatë prezencës epokale në politikën amerikane dhe botërore, ka lënë shumë...

Henri Çili: Basha duhet te flakë zërat kundra në PD

Henri Cili i ftuar në emisionin Oktapod të Turjan Hyskës ka folur për kreun e PD-së Basha, ku pyetjes së moderatorit Hyska, se si...

Henri Çili: Lamtumirë njeri i bukur, mendje e bukur dhe shpirt...

Nga Henri Çili* /Askush nuk e beson, askush s’mund ta besonte se kolegu, miku yne Gilman Bakalli nuk eshte me! Nje prite tinezare e vdekjes...

Artur Zheji, replikë me Çilin: Pse s’jam dakort që Rama e...

Nga Artur Zheji/ Lexova me vëmendje polemikën cinike të Çilit, për mandatin e dytë të duhur dhe të “merituar” dhe “reformiste”,  të Ramës. Nga këndvështrimi i...

Replikë me Henri Çilin/Pse Edi Rama duhet mbajtur nën kontroll

Nikoll Lesi. Edi Rama është dhe mbetet intelektual, nuk mund të mos e themi pa hezitim, sepse ishin vitet e pas ’90-ës që e nxorën...

Artur Zheji: Henri Çili, ish-mbështetësi i Berishës që kërkon mandat tjetër...

Portali 360gardë.al i publicistit Artur Zheji ka analizuar sot qëndrimin e gazetarit dhe pronarit të UET-, Henri Çili, i cili në një artikull në...

Henri Çili: Cikli reformist i Edi Ramës duhet të vazhdojë një...

Nga Henri Çili Në nisje të mandatit të kësaj qeverie, në ditën kur ajo po inaugurohej kam botuar një ese të gjatë ose një libër...

Fituesi qesharak që po shpallin-Lulzim Basha!!

Nga Erion Braçe FITUESI QESHARAK QE PO SHPALLIN-LULZIM BASHA!! Po kerkojne fituesin. Madje nuk perpiqen hic te mos jene te paturp. Kane nga dje ne mbremje qe shpallin...

Shkruar nga Mimoza Dervishi për 25 vjetorin:”Koha Jone”- In Memoriam!

Nga Mimoza Dervishi (SHBA) Në 11 Maj gazeta e parë, vërtetë e pavarur shqiptare, "Koha Jonë" bën 25 vjeç. Unë hyra aty në gusht të...

Historia e gazetës “KOHA JONË”

Gazeta “Koha Jonë” është e para gazetë e pavarur dhe private në Shqipëri, e cila është themeluar me datë 11 Maj 1991 në qytetin...

EDITORIAL

Miliarderi George Soros dhe debatet për ndikimin e tij në Shqipëri

Nga Zëri Amerikes/ Xhorxh Soros, është një filantrop i cili ka zgjedhur të investojë për një shoqëri të...

FORUM

Gazeta britanike “The Indipendent”: Ja pse u mbyll televizioni Agon Channel

Nga “The Indipendent” Drejtpërdrejt për të dhënë emisionin e saj të rregullt të lajmeve në mëngjes, Sonila Meco...

Një lajm i keq për optimistët e reformës zgjedhore

Nga Astrit Patozi - Të gjithë ata që po shpresojnë në ndryshimin e sistemit politik në Shqipëri, si...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com