Ballina Etiketimet Henri Cili

Etiketim: Henri Cili

“Rama e ka mbyllur ciklin, duhet të ikë”, Çili: 30 qershori...

Botuesi dhe gazetari Henri Çili thotë se kryeministri Edi Rama e ka mbyllur ciklin e tij në krye të qeverisë dhe se duhet ta...

Çili për Ramën: Po bën rregullat e lojës me njërën palë,...

Themeluesi i gazetës Liberale në emisionin “360 Gradë” në RTV Ora deklaroi se të bësh rregullat e lojës me njërën palë është në kufijtë...

Henri Çili: Mandati i dytë i Ramës është një prapa-kthehu në...

Themeluesi i “Gazetës Liberale”, Henri Çili të hënën deklaroi se mandati i dytë i kryeministrit Edi Rama është një “prapa-kthehu”. I ftuar në studion e...

Çili: Opozita, ajo e 25 qershorit, jo kjo farsa! Spiropali: Po...

Në emisionin “Open” ka pasur debat midis analistit Henri Çili dhe ministres Elisa Spiropal. Çili i ka kujtuar asaj se opozita e ligjshme është...

Henri Çili: Ky është fake parlament

Analisti i njohur Henri Çili tha sot se ky parlament është "fake parlament". Më tej në një bisedë në Ora news ai shtoi se:...

Çili: Edi Rama ka dështuar

Botuesi i gazetës Liberale Henri Çili i ftuar në emsionin "Tempora" në RTV Ora ka thënë se kryeministri Edi Rama kur erdhi në qeveri...

Henri Çili: Reforma në arsim ka dështuar. Rama nuk po qeveris...

Pronari i Universitetit Europian të Tiranës, Henri Çili është shprehur sot se reforma në arsimin e lartë ka dështuar. I ftuar në emisionin ‘A...

Bushati përplaset me Çilin: Ke kredi me emër fals dhe jetë...

Analisti Andi Bushati ka debatuar me administratorin e UET-së, Henri Çili, në emisionin “Të Paekspozuarit”. Tema e emisionit ka qenë media në Shqipëri dhe...

Për Gilman Bakallin, profesorin ideal

Nga Henri Çili* Me Gilman Bakallin paraprakisht i kisha të gjitha premisat të konfliktohesha. Ai, një pedagog i ri, shpirt i lirë, natyrë antikonformiste e unë administrator...

Ta hash turpin me bukë

Nga Genc Burimi Mark Nika dhe dje një intervistë për Dita. Të duket sikur ja kanë vrarë për herë të dytë nipin, Aleks Nika, kur...

EDITORIAL

Dështimi me negociatat, kryeministri maqedonas jep dorëheqjen. Po Edi Rama?!

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, ka dhënë dorëheqjen. Lajmin e bën të ditur agjencia italiane...

FORUM

Refuzimi i Francës lëndon

Preç Zogaj Në harkun e pak javëve Franca na “godet” dy herë. Herën e parë gabimisht (shumë njerëz...

‎Nuk e ka fajin Macron pse kemi kryeministër Ramën

Nga Oerd Bylykbashi "Zonja Kancelare Merkel, ju lutem hapni sa me pare negociatat me Shqiperine vetem per luften...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com