E mërkurë, Tetor 23, 2019
Ballina Etiketimet Helidon Bendo

Etiketim: Helidon Bendo

“Djegia e Parlamentit”, PS frikë nga identifikimi i autorëve, shmang komisionin...

Deklarata e Presidentit të Republikës, Ilir Meta në Komisionin e Posaçëm  Hetimor për shkarkimin e tij se një nga arsyet në shfuqizimin e datës...

Kërcënimi ndaj Bashës, Meta thërret në takim kreun e SHISH

Presidenti Ilir Meta ka thirrur në një takim kreun e SHISH, Helidon Bendo në lidhje me informacionet për kërcënimin e kreut të PD, Lulzim...

SHISH ngre alarmin: Rusia ka shtuar ndërhyrjet në Shqipëri

Kreu i Shërbimit Informativ Shtetëror, Helidon Bendo, ka raportuar me dyer të mbyllura në Komisionin e Sigurisë. Mbledhja e Komisionit ka nisur me largimin e...

KREU i SHISH raporton në Komisionin e Sigurisë

Kreu i ri i SHISH, Helidon Bendo është paraqitur paraditen e së hënës për të raportuar në Komisionin e Sigurisë Kombëtare. Për shkaqe të sigurisë,...

Pas dekretimit nga Meta, Bendo mesazh punonjësve të SHISH

Pas dekretimit dje nga presidenti Ilir Meta, kreu i Shërbimit Informativ të Shtetit Helidon Bendo i ka dërguar një mesazh punonjësve të këtij institucioni....

Komisioni “Tahiri”, Paloka: SHISH na pengon, nuk na jep certifikata sigurie

Kreu i Komisionit hetimor “Tahiri” identifikon institucionit e parë që sipas tij po zvarrit punën. Ai është Shërbimi Informativ i Shtetit me drejtor të...

Shefi i SHISH: Ka tendenca, por jo influenca të qarta ruse...

Për rreth tre orë, shefi në detyrë i SHISH, Helidon Bendo ka raportuar përpara Komisionit të Sigurisë Kombëtare në një mbledhje me dyer të...

Kreu i SHISH takim me Arta Markun

Paraditen e sotme, Kreu i komanduar i Shërbimit Informativ Shtetëror  Helidon Bendo u takua “kokë më kokë” me Prokuroren e Përgjithshme të Përkohshme, Arta...

EDITORIAL

Zv. Ndihmës Sekretari amerikan, Jorgan Andrews: SPAK dhe BKH do kapin “peshqit e mëdhenjë”

Zv. Ndihmës Sekretari amerikan për Çështje të Narkotikëve dhe Ligjzbatimit Jorgan Andrews, thotë se përkushtimi i Shteteve...

FORUM

Zef Mazi: Negociatat, fajet tona dhe dredhitë evropiane

Nga Zef Mazi Mos-hapja e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut ka shkaktuar mjaft debate në BE...

Zv.ambasadori i SHBA: Shoqëria civile është gjaku i një demokracie të gjallë

Nga Daniel Koski* Jam i kënaqur të shoh kaq shumë njerëz sot që kanë rrokur shpirtin e vullnetarizmit,...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com