E dielë, Korrik 21, 2019
Ballina Etiketimet HEC

Etiketim: HEC

Berisha nxjerr audion: Sipërmarrësi kërcënon banorët për HEC-et

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar një audio për të cilën se thotë është një sipërmarrës që kërkon të ndërtojë 4 HEC-e në Kaçinar të...

HEC-e apo turizëm në Vjosë? – Propozimi: Të shpallet Park Kombëtar,...

3 organizata shqiptare dhe të huaja kanë shpalosur vizionin e tyre për luginën e lumit Vjosa, duke propozuar krijimin e Parkut të parë Kombëtar...

Konsultim publik pa kamera – Dëgjesat për HEC Kalivaç, konsulenti: S’lejohen...

Pas nënshkrimit të kontratës koncesionare për ndërtimin e hidrocentralit të Kalivaçit mbi lumin Vjosë, kompania konsulente për zhvillimin e studimit të Vlerësimit të Ndikimit...

Anulohen dy HEC-et në lumin Urakë – Balluku: Zona është shpallur...

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku ka vendosur të pezullojë ndërtimin e dy hidrocentraleve mbi lumin Urakë në zonën e Kurbenshit. Këtë e...

Punonjësi i Bashkisë i thyen telefonin qytetarit, ndërhyn Nikolla

Ndërtimi i HEC-ve në Urakë të Mirditës, ka përplasur banorët e zonës me punonjës të bashkisë Rrëshen. Në prani të kryetarit të Bashkisë, Ndrec...

“I riu humb jetën duke punuar në HEC, policia e fsheh”

Ish-kryeministri Sali Berisha, denoncon përmes profilit të tij në Facebook rastin e vdekjes së një të riu duke punuar në një HEC në zonën...

“Skanimi i HEC-eve, terr informativ”/ Ekspertët: Procesi vetëm për show

Procesi i skanimit të hidrocentraleve, i nisur nga Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë, po shoqërohet me refuzim të dhënies së informacionit, ndonëse ai nuk...

Ngrirja e licencave të HEC, Konfindustria kundër qeverisë: Pasoja të rënda...

Konfindustria vlerëson, se vendimi i Ministrisë së Infrastrukturës&Energjisë/MIE për të ngrirë në ‘grup’ dhe në mënyrë të njëanshme të gjitha kontratat koncesionare të ashtuquajtuara...

Prishja e kontratave të HEC-eve/ 1 mln euro për kontratë, Shushku:...

Në rast të prishjes së kontratave për ndërtimin e hidrocentraleve, shteti shqiptar do t’i paguajë koncesionarit minimalisht 1 milion euro, që shkon vlera e...

Premtim pa vendim, beteja kundër HEC-it në kanionin e Holtës vazhdon

Përfaqësues të qeverisë pretenduan se kishin pezulluar punimet për HEC-in në kanionin e Holtës në Gramsh, por përfaqësuesi i kompanisë thotë se nuk ka...

EDITORIAL

Meta: Nuk ka pabesi dhe presion që e thyen burrin e shtetit, Ramush Haradinaj

Presidenti Ilir Meta e cilëson presion dhe pabesi thirrjen e Ramush Haradinaj nga Gjykata Speciale në Hagë. Në...

FORUM

“Vendi në një regjim anarkie, që prej 2017”

Nga Bujar Nishani Të nderuar miq, që prej vitit 2015 e në vijim kemi qenë çdo ditë të...

Ramushi

Herën e kaluar, Ramush Haradinaj dha dorëheqje nga posti i Kryeministrit, pasi Gjykata e Hagës e kishte...