E dielë, Nentor 17, 2019
Ballina Etiketimet Haxhinasto

Etiketim: haxhinasto

Haxhinasto: Reforma në drejtësi u deformua! Pakt kombëtar për integrimin në...

Ish-deputeti i LSI-së Edmond Haxhinasto në një intervistë për “News 24” deklaroi se  integrimi i vendit në BE ka nevojë për një pakt kombëtar....

Haxhinasto: Qeveria ka prioritet tenderat e koncesionet, miliardat po hidhen pa...

Ish-ministri i Transporteve, deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim Edmond Haxhinasto komenton në një intervistë për “standard” zhvillimet më të fundit politike në vend....

14 vite LSI, Haxhinasto: Qeveria e shkëputur nga realiteti

Zv.Kryetari i LSI-së, Luan Rama, deputetët e LSI-së, Edmond Haxhinasto dhe Floida Kërpaçi morën pjese sot në aktivitetin e organizuar nga LRi Elbsan nën...

Haxhinasto: Banka e Shqipërisë të ndërhyjë në situata jashtë parashikimeve

Deputeti i LSI-së, Edmond Haxhinasto, kërkon që Banka e Shqipërisë jo thjesht të monitorojë, por të ndërhyjë në rastet kur situata del jashtë kontrollit,...

Haxhinasto: Reforma në drejtësi mori një goditje të rëndë, Rama kapi...

Deputeti i LSI-së, Edmond Haxhinasto, tha në studion e "Syri.net" se  reforma në drejtësi është një vullnet i padiskutueshëm i politikës shqiptare, pasi këtë...

Haxhinasto: Të ndërhyhet në ligjin e prokurimit, infrastruktura do buxhet

Ish-ministri i Transporteve, Edmond Haxhinsto ka kërkuar një ndërhryje serioze në ligjin e prokurimit. Në intervistën e mbrëmjes në Ora Neës, Haxhinasto tha se...

EDITORIAL

Mirush Kabashi: 23 vjeçarja e diplomuar, pa punë dhe në mjerim ekonomik i jep fund jetës

 Nga Mirush Kabashi  Adela Gjoka, një vajzë vetëm 23 vjeçe nga Rrësheni i dha fund jetës në kushtet...

FORUM

Ekipi francez kërkon takim urgjent me Fevziun: Duam librin “Tirana e Nonës”!

Sot në mesditë, ekipi kampion i botës, Franca, zbriti në kryeqytetin e Shqipërisë, Tiranë. Sapo u akomodua në...

Armando Duka në stadium, përtej urrejtjes së kritikëve dhe dashurisë sezonale të brohoritësve

Nga Lorenc Vangjeli - Janë të rrallë njerëzit në Tiranë, qëndrimi ndaj të cilëve vendoset jo prej tyre...