E dielë, Dhjetor 8, 2019
Ballina Etiketimet Hashim thaci

Etiketim: hashim thaci

Presidenti Obama uron presidentin Thaçi dhe qytetarët e Kosovës

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Barack Obama, i ka dërguar një letër urimi presidentit të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, me rastin...

Thaçi: Bashkëpunimit me Parlamentin e Amerikës Latine

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka vazhduar agjendën e takimeve me përfaqësues të shteteve të ndryshime gjatë vizitës zyrtare në Panama. Të...

Kur Presidenca ka më pak vlerë se e shkuara!

"Sado që ai të jetë përfaqësues i unitetit kombëtar të Kosovës si President, asnjëherë nuk do të ketë gjithë konsensusin e shqiptarëve të Kosovës...

Rreth Ramushit dhe opozitës

"Dua te them, Ramushi eshte politikan i fuqishem. A eshte i paster? A eshte Thaci i paster? A eshte Rexhep Selimi i paster, ose...

Nishani uron Presidentin e ri të Kosovës, Hashim Thaçi

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani uron Hashim Thaçin për zgjedhjen në postin e Presidentit të Republikës së Kosovës. Më poshtë mund të lexoni mesazhin...

Hashim Thaçi zgjidhet President i Kosovës pas tri raundesh

Kuvendi i Kosovës zgjodhi në raundin e tretë të votimin Hashim Thaçin si Presidentin e ri të Republikës së Kosovës. Dy raundet e para dështuan,...

Prishtinë, nis raundi i dytë për zgjedhjen e presidentit (VIDEO LIVE)

Pas dështimi të raundit të parë për zgjedhjen e Presidentit, Kuvendi i Kosovës ka nisur raundin e dytë. Në garë janë zëvendëskryeministri Hashim Thaçi...

Hashim Thaçi, shndërrimi i “gjarprit” nga aktivist i majtë në politikan...

Nga Ylli Pata- Hashim Thaçi, i cili në luftë ka pasur nofkën “gjarpri”, është politikani që ka dominuar skenën politike të Kosovës pas të ndjerit...

Opozita hedh gaz lotsjellës, arrestohet deputeti i AAK

Ka zgjatur vetëm dy orë normaliteti në sallën e Kuvendit të Kosovës, më pas opozita ka hedhur sërish gazlotsjellës, duke penguar votimin për Presidentin...

Ju të dy po na fyeni të gjithëve

Nga Rexhep QOSJA - Kryeministri i Kosovës dhe zëvendësi i tij në konferencën me gazetarët pas protestës së sotme opozitare duke folur në emrin e...

EDITORIAL

Priten arrestime nga prokuroria për ndërtimet VRASËSE

-Kryeprokurori i Republikës Olsian Çela deklaroi në Durrës se hetimet po vazhdojnë në mënyrë intensive për abuzuesit...

FORUM

Artut Zheji: Bajatllëk, mjerim dhe një Gjithollog për Kryeministër!

Nga Artur Zheji I di të gjitha, Ay! Kur dhe ku ndërtohet në mënyrë pastërmetore. Di të puthë...

‘Turp i njerëzimit’/ Washington Post: Çfarë tha Rama për Trump

Gazeta e njohur amerikane, Washington Post, ka risjellë në kujtesën e amerikanëve gjërat negative që janë thënë...