E dielë, Dhjetor 8, 2019
Ballina Etiketimet Hashim thaci

Etiketim: hashim thaci

Meta me Thaçin e Haradinajn në Rahovec: Të rriten shkëmbimet mes...

Presidenti i Republikës, Ilir Meta mori pjesë sot edicionin e 18-të të "Festës së Vjeljes së Rrushit - Hardh Fest 2019”, duke vlerësuar këtë...

Jakup Krasniqi: Ja pse Thaçi mbështeti ndryshimin e kufijve

Kreu i Këshillit Kombëtar të Nismës Socialdemokrate, Jakup Krasniqi dha një tezë të mundshme sipas tij të faktit se pse presidenti Hashim Thaçi mbështeti...

Studimi/ Pushteti i Hashim Thaçit mbështetet nga regjimi kriminal që Edi...

Instituti Ndërkombëtar për Studime në Lindjen e Mesme dhe Ballkan IFIMES me seli në Lubljanë i ka kushtuar një shkrim të gjatë situatës politike...

Thaçi: I gatshëm t’i shpall zgjedhjet nëse nuk ka një zgjidhje...

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi tha të mërkurën se është i gatshëm që t'i shpall zgjedhjet e reja, nëse partitë politike nuk janë në...

Kosovë, Presidenti Thaçi nis konsultimet me partitë politike

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka filluar konsultimet me partitë politike në lidhje me zhvillimet pas dorëheqjes së kryeministrit, Ramush Haradinaj. Sipas një komunikate...

Thaçi do nisë konsultimet me partitë politike nga java e ardhshme

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka njoftuar përmes një komunikate se pas dorëheqjes së Ramush Haradinajt nga pozita e kryeministrit të Kosovës, do t’i...

LDK dhe Kurti ftojnë Thaçin të caktojë datën e zgjedhjeve

Në Kosovë kanë nisur lëvizjet për zgjedhjet e parakohshme. Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, në një konferencë për mediat të shtunën, tha se...

Thaçi: Më vjen keq që Gjykata Speciale e ka ftuar Haradinajn

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se do të veprojë bazuar në kompetencat e tij kushtetuese dhe ligjore, kjo si rezultat i dorëheqjës...

Përgjimet e Zaev me rusët, Hashim Thaçi: Më kërkoi falje

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka komentuar bisedën mes Kryeministrit të Maqedonisë, Zoran Zaev dhe komikëve rusë, të cilëve u kishte thënë se ka...

Për shkak të “ftesës denigruese”, Thaçi refuzon Sarajevën

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka njoftuar se Kosova nuk do të marrë pjesë në Samitin për Procesin e Bashkëpunimit në Evropën Juglindore që...

EDITORIAL

Priten arrestime nga prokuroria për ndërtimet VRASËSE

-Kryeprokurori i Republikës Olsian Çela deklaroi në Durrës se hetimet po vazhdojnë në mënyrë intensive për abuzuesit...

FORUM

Artut Zheji: Bajatllëk, mjerim dhe një Gjithollog për Kryeministër!

Nga Artur Zheji I di të gjitha, Ay! Kur dhe ku ndërtohet në mënyrë pastërmetore. Di të puthë...

‘Turp i njerëzimit’/ Washington Post: Çfarë tha Rama për Trump

Gazeta e njohur amerikane, Washington Post, ka risjellë në kujtesën e amerikanëve gjërat negative që janë thënë...