E dielë, Shtator 22, 2019
Ballina Etiketimet Hashim thaci

Etiketim: hashim thaci

Thaçi: Bashkëpunimi ekonomik me Japoninë do ta ndihmojë Kosovën

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është duke qëndruar në Japoni, ku ka zhvilluar takime të shumta në Osaka dhe Kyoto me përfaqësues shtetërorë si...

Thaçi shpall 6 tetorin datë për mbajten e zgjedhjeve

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, vendosi për shpalljen e zgjedhjeve tё parakohshme për Kuvendin e Republikës sё Kosovës më 6 tetor, 2019. Sipas ligjit, zgjedhjet...

Thaçi dekreton shpërndarjen e Kuvendit, pritet data e zgjedhjeve

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, dekretoi ditën e sotme shpërndarjen e parlamentit të Kosovës, pak ditë pasi deputetët votuan për një gjë të tillë....

Meta me Thaçin e Haradinajn në Rahovec: Të rriten shkëmbimet mes...

Presidenti i Republikës, Ilir Meta mori pjesë sot edicionin e 18-të të "Festës së Vjeljes së Rrushit - Hardh Fest 2019”, duke vlerësuar këtë...

Jakup Krasniqi: Ja pse Thaçi mbështeti ndryshimin e kufijve

Kreu i Këshillit Kombëtar të Nismës Socialdemokrate, Jakup Krasniqi dha një tezë të mundshme sipas tij të faktit se pse presidenti Hashim Thaçi mbështeti...

Studimi/ Pushteti i Hashim Thaçit mbështetet nga regjimi kriminal që Edi...

Instituti Ndërkombëtar për Studime në Lindjen e Mesme dhe Ballkan IFIMES me seli në Lubljanë i ka kushtuar një shkrim të gjatë situatës politike...

Thaçi: I gatshëm t’i shpall zgjedhjet nëse nuk ka një zgjidhje...

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi tha të mërkurën se është i gatshëm që t'i shpall zgjedhjet e reja, nëse partitë politike nuk janë në...

Kosovë, Presidenti Thaçi nis konsultimet me partitë politike

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka filluar konsultimet me partitë politike në lidhje me zhvillimet pas dorëheqjes së kryeministrit, Ramush Haradinaj. Sipas një komunikate...

Thaçi do nisë konsultimet me partitë politike nga java e ardhshme

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka njoftuar përmes një komunikate se pas dorëheqjes së Ramush Haradinajt nga pozita e kryeministrit të Kosovës, do t’i...

LDK dhe Kurti ftojnë Thaçin të caktojë datën e zgjedhjeve

Në Kosovë kanë nisur lëvizjet për zgjedhjet e parakohshme. Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, në një konferencë për mediat të shtunën, tha se...

EDITORIAL

SHBA dhe Britania: Pse nuk u dënua Tahiri?!

Ç’paska qenë ky Sajmir Tahiri si një “magazinë” me videopërgjime sa i ka futur frikën krejt mazhorancës,...

FORUM

Shpërthen rrjeti: President bëj dekret të pushojnë tërmetet!

Rilindasit e moren me te tallur paralajmerimin e Presidentit per nje termet te mundshem ne Shqiperi. E...

Përballë tërmetit – solidariteti qytetar, mantenutat e pushtetit dhe qeveria që nuk është!

Nga Luan Rama* Tirana, Durrësi e rrethinat e tyre u lëkundën prej një tërmeti, që sipas sizmologëve, ishte...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com