E hënë, Korrik 22, 2019
Ballina Etiketimet Hashim thaci

Etiketim: hashim thaci

LDK dhe Kurti ftojnë Thaçin të caktojë datën e zgjedhjeve

Në Kosovë kanë nisur lëvizjet për zgjedhjet e parakohshme. Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, në një konferencë për mediat të shtunën, tha se...

Thaçi: Më vjen keq që Gjykata Speciale e ka ftuar Haradinajn

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se do të veprojë bazuar në kompetencat e tij kushtetuese dhe ligjore, kjo si rezultat i dorëheqjës...

Përgjimet e Zaev me rusët, Hashim Thaçi: Më kërkoi falje

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka komentuar bisedën mes Kryeministrit të Maqedonisë, Zoran Zaev dhe komikëve rusë, të cilëve u kishte thënë se ka...

Për shkak të “ftesës denigruese”, Thaçi refuzon Sarajevën

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka njoftuar se Kosova nuk do të marrë pjesë në Samitin për Procesin e Bashkëpunimit në Evropën Juglindore që...

Thaçi: Kosova nuk do të marrë pjesë në samitin në Sarajevë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi njofton se Kosova nuk do të marrë pjesë në samitin për Procesin e Bashkëpunimit në Evropën Juglindore (SEECP), që...

Raporti për gylenistët në Prokurori, a duhet të frikësohet Thaçi?

Kryetari i Komisionit për Hetimin e rastit, Xhelal Sveçla, ka thënë mbrëmë se raporti për gylenistët pritet të shkojë në prokurori. “Tashmë dihet se...

Thaçi: S’jemi në krizë humanitare, pretendim i dështuar i Serbisë

Kreu i shteti gjatë kësaj konference ka folur edhe për krizë humanitare në Kosovë. Ai ka thënë se nuk ka krizë humanitare në veri, derisa...

Dodik: Thaçi në Samit jo si president, por përfaqësues i Prishtinës

Presidenti i Republikës Serbe, Milorad Dodik i ka dërguar ftesë presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi për të marrë pjesë në Samitin e Banja Llukës. Mirëpo,...

Thaçi paralajmëron fazë të rrezikshme nëse nuk ka marrëveshje me Serbinë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se arritja e një marrëveshjeje mes Serbisë dhe Kosovës është interes kombëtar për Kosovën. Në rast se...

Hashim Thaçi: Fazë e rrezikshme, nëse nuk arrihet marrëveshja me Serbinë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se përmbyllja e dialogut politik me Serbinë, me marrëveshje ligjërisht obligative, që nënkupton njohje reciproke, është interes...

EDITORIAL

Opozita deklaron: Ligj antimafia për oligarkët e Kryeministrit Rama

-Paralajmërimi i Partisë Demokratike për biznesmenët e koncesioneve: Kontratat PPP-ve do të jenë pjesë e paketës antikorrupsion....

FORUM

Dikush të thërrasë Bingo! Rrënimi i të gjitha institucioneve kushtetuese të vendit

Nga Andrea Cama Institucionet Kushtetuese janë institucione të përmendura shprehimisht nga Kushtetuta, mosfunksionimi i të cilave përbën dhunim...

“Vendi në një regjim anarkie, që prej 2017”

Nga Bujar Nishani Të nderuar miq, që prej vitit 2015 e në vijim kemi qenë çdo ditë të...