E hënë, Korrik 15, 2019
Ballina Etiketimet Hasan Prishtina

Etiketim: hasan Prishtina

Le Matin: 1933, vrasja e Hasan Prishtinës në Selanik, për motive...

Nga Aurenc Bebja “Le Matin” ka botuar, të martën e 15 gushtit 1933, në faqen n°3, një shkrim që pasqyron vrasjen e Hasan Prishtinës në...

Pasardhësi i Prishtinës: Kemi të njëjtën origjinë me Sali Berishën, Ahtifete...

Mehmet Prishtina, stërnip i Hasan Prishtinës ishte i ftuar në emisionin "“Debati në Channel One” të gazetarit Roland Qafoku. Hasan Prishtina ka qenë kryeminstri...

Familja e Hasan Prishtinës kundër zhvendosjes së eshtrave: Nisma thellon ndarjen...

Pas kërkesës së Prishtinës zyrtare, për të marrë në Kosovë eshtrat e patriotit Hasan Prishtina, ka ardhur reagimi nga familjarë të tij. Stërnipi i...

Veseli i kërkon Tiranës eshtrat e Hasan Prishtinës

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, përmes një postimi në facebook, thotë se i ka dërguar letër zyrtare autoriteteve shtetërore në Tiranë që...

Dokumenti/ Hasan Prishtina korrespondentit gjerman: Një leksion për rusët, një mesazh...

Nga Aurenc Bebja* Gazeta franceze, « Le Temps », ka botuar, të dielën e 4 gushtit 1912, bisedën e zhvilluar në kryeqytetin e Kosovës mes...

Hasan Prishtina, figura pak e njohur e arsimit e gjuhës shqipe

"Hasan Prishina është për një arsim masiv, prandaj një nga kërkesat e tij dhe të bashkëshokëve të vet të përhershëm ka qenë që, gjuha...

EDITORIAL

Presidenti: Propaganda e hetuesia, dy shtyllat që mbajtën në këmbë komunizmin

Presidenti Ilir Meta është takuar sot me mjekun e njohur Isuf Kalo. Në një postim në Facebook,...

FORUM

Shqipëria drejt çmendurisë: politika shkruan shkencën !

Nga Artan Fuga - Nga Deputetët po shkruajnë edhe ligjet e Njutonit, edhe ekuacionet e Makswellit! Sot e nesër...

Kim Mehmeti: Opozita i “dogji” mandatet, “Rilindja” është duke e “djegur” Shqipërinë

Shkruan Kim Mehmeti Nuk janë të pakuptimta, përbuzëse dhe çmendurake vetëm thëniet e Kryeministrit të Shqipërisë se vendi...