E mërkurë, Tetor 16, 2019
Ballina Etiketimet Haradinaj

Etiketim: haradinaj

Mediu: Gjithmonë faqebardhë miku im Ramush Haradinaj

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu reagon pas vendimit të Ramush Haradinajt për të dhënë dorëheqjen nga posti i kryeministrit. Sipas Mediut, Haradinaj mbetet krenaria...

“Do njohim Kosovën”! Del biseda mes Haradinajt dhe komikëve rusë

Komikët rusë e kanë telefonuar dy herë kryeministrin Ramush Haradinaj, një herë në janar dhe një herë në prill. Në këtë bisedë telefonike të publikuar...

Kryeministri Haradinaj, thirrje popullit: Jemi të fortë! Sovranitetin do ta mbrojmë...

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj i është drejtuar papritur me një thirrje, popullit të Kosovës. Haradinaj e ka bërë këtë deklaratë para pak minutash në...

U fotografua me ‘këmbë përpjet’, kryeministri shkarkon urgjentisht zv/Ministrin e Bujqësisë

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka bërë ditën e sotme të ditur  se ka shkarkuar Ministrin e Bujqësisë Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural. Reagimi i Haradinaj...

Haradinaj shkarkon zv/ministrin: Ngriti këmbët në makinë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka shkarkuar nga detyra zëvendësministrin e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Shukri Maxhuni. Këtë ai e ka bërë të ditur...

Haradinaj propozon ndërtimin e hekurudhës Prishtinë-Durrës

Në Kosovë kanë nisur ditën e sotme punimet për rehabilitimin e fazës së parë të linjës së 10-të hekurudhore Prishtinë-Hani i Elezit, 150 km...

Fatura e taksës 100% / Sa përfitoi Shqipëria dhe sa ka...

Në pak muaj, Kosova është kthyer për Shqipërinë në partnerin e dytë tregtar të eksporteve, duke lënë pas Spanjën e duke u renditur direkt...

“Katastrofë humanitare në veri”, Haradinaj akuzon serbët: Skenar i planifikuar, kemi...

Në veri të Kosovës është improvizuar një skenar krize humanitare. Akuza vjen nga kryeministri, Ramush Haradinaj, i cili për këtë drejton gishtin nga serbët...

Haradinaj te varri i babait: Në kullën tënde, në shtëpinë e...

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka vizituar varrin e babait Hilmi Haradinaj. Përmes një statusi në “Facebook”, Ramush Haradinaj ka edhe disa mesazhe të rëndësishme....

Haradinaj tregon se kur e heq taksën ndaj Serbisë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj është zmbrapsur nga qëndrimi i mëhershëm për zbatim të masës mbrojtëse 100 përqind deri në njohje reciproke. Pas takimit...

EDITORIAL

Luan Rama: Presidenti i Republikës, përtej emrit të Ilir Metës

Nga Luan Rama - Pa dashur të hyj në absurdin jo vetëm kushtetues e ligjor, por edhe logjik...

FORUM

Shqipëri: Qytetarë, mbani vesh, ju flet Edi Rama!

Censurë, fshirje e shkrimeve në internet, presion ndaj gazetarëve, kështu është situata e shtypit në Shqipëri, që...

(Mos)hapja e negociatave..?!

Nga Kastriot Islami - Është për të ardhur keq dhe për ta cilësuar lajm shumë të hidhur një...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com