Ballina Etiketimet Haradinaj

Etiketim: haradinaj

Lunacek për Haradinajn: E vështirë të besohet që Franca po e...

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Europian, Ulrike Lunacek, ka thënë se Bashkimi Europian duhet të bëjë presion mbi Serbinë për të tërhequr urdhër-arrestet e...

Arrestimi – Francë, nis gjyqi për Haradinajn

Gjykata e Colmarit në Francë ka nisur shqyrtimin gjyqësor ndaj Ramush Haradinajt. Ky trup gjykues francez pritet të vendosë nëse kreu i AAK’së, i arrestuar...

Serbia deponon akuza shtesë ndaj Haradinajt. Nuk pret ekstradimin e tij

Prokuroria për Krime të Luftës në Serbi ka njoftuar se ka mbledhur prova shtesë në funksion të plotësimit të akuzave ndaj liderit të Aleancës...

Haradinaj e Limaj bëjnë thirrje për ndërprerjen e bisedimeve me Serbinë

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj dhe ai i partisë Nisma për Kosovën, Fatmir Limaj i kanë bërë thirrje Qeverisë së...

EDITORIAL

Andi Bushati, kryeministrit: Më mirë i papunë se me drogaxhinjtë!

Paçka se Presidenti i Francës, Emmanuel Macron e bëri të qartë qëndrimin për zgjerimin e BE-së dhe...

FORUM

Koha që Edi Rama të dalë përpara ‘gjyqit’ të emigrantëve

Edi Rama asnjëherë nuk e ka marrë përsipër përgjegjësinë e eksodit biblik të shqiptarëve gjatë qeverisjes së...

Parlamentit i duhen deputetë që i votojnë qytetarët, jo kryetarët e partisë

Nga Elda Hoti (Fjala e mbajtur sot në Kuvend) Seanca e sotme është në vigjilje të vendimit të...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com