E mërkurë, Korrik 17, 2019
Ballina Etiketimet Haradinaj

Etiketim: haradinaj

Nis seanca për Haradinajn, merr pjesë dhe Mustafa: Fletëarrestet serbe të...

Ka nisur seanca e jashtëzakonshme e Kuvendit për arrestimin e kreut të AAK-së Ramush Haradinaj, javën që shkoi, në Francë. Shefi i grupit parlamentar të...

Shqiptarët në Amerikë peticion për lirimin e Haradinajt

Në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, komuniteti shqiptaro-amerikan ka orgabnizuar disa protesta për të kërkuar lirimin e menjëhershëm të Ramush Haradinaj. Në Uashington protesta u zhvillua përpara ambasadës...

Leskaj letër Presidentit të KiE: Ndalimi i Haradinajt precedent i rrezikshëm

Nënkryetarja e Kuvendit, Valentina Leskaj i ka dërguar një letër Presidentit të Asamblesë Parlamentare të KiE-s, Pedro Agramunt, në lidhje me ndalimin në Francë...

Bushati: Udhëheqja serbe po tenton të nxjerrë kredo politike me Kosovën

Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati e ka cilësuar arrestimin e ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, një akt të padrejtë dhe të dënueshëm. Sipas tij, lëshimi...

Protestë në Francë për lirimin e Haradinajt

Protestë për të shprehur pakënaqësi ndaj arrestimit të ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj është mbajtur edhe në Francë. Në protestë kanë dalë një numër...

‘Veprim i gabuar në kohë të gabuar’. LSI reagon ashpër ndaj...

Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili ka reaguar ashpër për arrestimin e Ramush Haradinajt në Francë në bazë të një urdhër-arresti serb. Vasili...

Javën e ardhshme Serbia kërkesë për ekstradimin e Haradinjat

Në filliim të javës së ardhshme, autoritetet gjyqësore në Francë do ta kenë në dorë kërkesën zyrtare të Serbisë për ekstradimin e Ramush Haradinajt...

Incidenti me flamurin serb në Tiranë, Beogradi zyrtar notë proteste ndaj...

Ministria e Punëve të Jashtme të Serbisë ka bërë protestë verbale ndaj Shqipërisë për incidentin me flamurin serb që ndodhi në Tiranë një ditë...

Haradinaj mbetet në burg. Franca pret kërkesën e Serbisë për ekstradim

Gjykata e Apelit në Colmar të Francës vendosi lënien në paraburgim të ish-kryeministrit kosovar, Ramush Haradinaj, në pritje të marrjes së kërkesës formale për...

Lunacek për Haradinajn: E vështirë të besohet që Franca po e...

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Europian, Ulrike Lunacek, ka thënë se Bashkimi Europian duhet të bëjë presion mbi Serbinë për të tërhequr urdhër-arrestet e...

EDITORIAL

Rama dhe Rilindja nuk kanë takat të shkarkojnë ikonën financare të PS-së, Arben Malaj

Mazhoranca, me një nisme idiote dhe hakmarrëse, ka nisur procesin e shkarkimit të anëtarit të Këshillit Mbikqyrës...

FORUM

Të falem nderit Profesor Jup Kastrati!

Nga Luan Rama* Nuk ka një fjalë tjetër në gjuhën shqipe që të shprehë më mirë e më...

Shkarkimi i Malajt, po kthehet Agjitacion-Propaganda!

Togfjalëshi agjitacion-propagandë në kohët e sotme duket pakuptim. Ai u importua nga fjalori politik ruso- sovjetik dhe...