E mërkurë, Tetor 16, 2019
Ballina Etiketimet Haradinaj

Etiketim: haradinaj

Gruaja që u vra me 15 plumba nga burri, është nëna...

Bajram Velija 61-vjeçar dyshohet se e la të vdekur gruan e tij  20 vite më të re, 42-vjecaren Armenda Velijan. Çifti kishte javë që...

“Rasti Haradinaj ndikim të përkoshëm mbi dialogun Kosovë-Serbi”

Analisti amerikan Edward P. Joseph thotë se për një çështje të rëndësishme si marrëdhënia e Kosovës me Serbinë, është jetike të ketë një qeveri...

Trajkoviç: Dorëheqja e Haradinajt e ka shtyrë kohëzgjatjen e taksës

Kryetarja e Lëvizjes Evropiane në Kosovë, dhe ish-deputetja e Kuvendit të Kosovës, Rada Trajkoviç, ka thënë se dorëheqja e kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj,...

Haradinaj mesazh të fortë pas dorëheqjes: Jo ndarje e as Dodik...

Kryeministri në dorëheqje, Ramush Haradinaj ka falenderuar të gjithë që e kanë përkrahur këto ditë pas dorëheqjes dhe ftesës që ka marrë nga Gjykata...

Goxhaj: Kryegjyqtarja e Hagës që ngriti akuza kundër Haradinajt, njeriu i...

Një ditë pas dorëheqjes së kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj, dalin detaje të reja se kush e ka përgatitur thirrjen e tij për herë...

Çfarë ndodh pas dorëheqjes së Haradinajt?!

Dorëheqja e kryeministrit, Ramush Haradinaj ka shkaktuar pikëpytje të mëdha në skenën politike të Kosovës, ndërsa ende nuk dihet se çfarë do të ndodh...

Këshilltarja e Haradinajt godet Kurtin: Sa shumë u gëzove, ti e...

Këshilltarja e kryeministrit në largim, Meliza Haradinaj-Stublla, ka reaguar ashpër ndaj liderit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti. Ajo ka thënë se Kurti është gëzuar jashtë...

Serwer: Dorëheqja e Haradinajt shton gjasat për zgjedhje të parakohshme

Eksperti amerikan i çështjeve të Ballkanit, Daniel Serwer tha nga Prishtina ku ndodhet për vizitë se ishte befasuar nga lajmi i dorëheqjes së kryeministrit...

Pas dorëheqjes, qytetarët presin me duartrokitje Haradinajn në lokal

Pas dorëheqjes nga posti i kryeministrit, Ramush Haradinaj ka vendosur të ulet në një nga kafenetë e kryeqytetit. Ai është filmuar në qendër të Prishtinës,...

Mediat e huaja: Kryeministri i Kosovës thirret në Hagë

Vendimi i papritur për dorëheqje të parevokueshmë të kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj, ka bërë menjëherë xhiron në mediat ndërkombëtare. Haradinaj i cili është...

EDITORIAL

Luan Rama: Presidenti i Republikës, përtej emrit të Ilir Metës

Nga Luan Rama - Pa dashur të hyj në absurdin jo vetëm kushtetues e ligjor, por edhe logjik...

FORUM

Shqipëri: Qytetarë, mbani vesh, ju flet Edi Rama!

Censurë, fshirje e shkrimeve në internet, presion ndaj gazetarëve, kështu është situata e shtypit në Shqipëri, që...

(Mos)hapja e negociatave..?!

Nga Kastriot Islami - Është për të ardhur keq dhe për ta cilësuar lajm shumë të hidhur një...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com