E hënë, Shtator 16, 2019
Ballina Etiketimet Haradinaj

Etiketim: haradinaj

Ç’po ndodh? Deklaratat e presidentit çek, Haradinaj anullon vizitën në Pragë

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj nuk do të shkojë të enjten në Pragë për të marrë pjesë në Samitin e Vishegradit. Ky vendim...

Zgjedhjet, Haradinaj-diasporës: Kemi nevojë për ju

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, iu është drejtuar me një mesazh diasporës. Ai tha se dikur ka qenë vet emigrant,...

Ndarja e Kosovës, Haradinaj treshes Rama-Thaçi-Vuçiç: Më keni kundër

Duke ju rikthyer debatit për kufinjtë e Kosovës, Kryeministri ende në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka theksuar se projekti i Serbisë dhe rrezikon...

Haradinaj: Miqtë tanë presin të mbizotërojë vetëdija jonë për Kosovën 100...

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj, mori pjesë në fillimin e punimeve në rrugën “Bujar Roka” në Komunën e Gjakovës, investim 3.5 milionë...

Gruaja që u vra me 15 plumba nga burri, është nëna...

Bajram Velija 61-vjeçar dyshohet se e la të vdekur gruan e tij  20 vite më të re, 42-vjecaren Armenda Velijan. Çifti kishte javë që...

“Rasti Haradinaj ndikim të përkoshëm mbi dialogun Kosovë-Serbi”

Analisti amerikan Edward P. Joseph thotë se për një çështje të rëndësishme si marrëdhënia e Kosovës me Serbinë, është jetike të ketë një qeveri...

Trajkoviç: Dorëheqja e Haradinajt e ka shtyrë kohëzgjatjen e taksës

Kryetarja e Lëvizjes Evropiane në Kosovë, dhe ish-deputetja e Kuvendit të Kosovës, Rada Trajkoviç, ka thënë se dorëheqja e kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj,...

Haradinaj mesazh të fortë pas dorëheqjes: Jo ndarje e as Dodik...

Kryeministri në dorëheqje, Ramush Haradinaj ka falenderuar të gjithë që e kanë përkrahur këto ditë pas dorëheqjes dhe ftesës që ka marrë nga Gjykata...

Goxhaj: Kryegjyqtarja e Hagës që ngriti akuza kundër Haradinajt, njeriu i...

Një ditë pas dorëheqjes së kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj, dalin detaje të reja se kush e ka përgatitur thirrjen e tij për herë...

Çfarë ndodh pas dorëheqjes së Haradinajt?!

Dorëheqja e kryeministrit, Ramush Haradinaj ka shkaktuar pikëpytje të mëdha në skenën politike të Kosovës, ndërsa ende nuk dihet se çfarë do të ndodh...

EDITORIAL

Radio shtetrore gjermane DW: Në Tiranë kriza politike vazhdon

Nga DW/ Ambasadori i BE në Tiranë, Luigi Soreca ftoi palët politike në Shqipëri të ulen në tryezën...

FORUM

Albanofobia në Itali-Situatë në përmirësim

(Fragment nga libri, BALLKANI-Diplomacia e munguar) Prof. Lisen BASHKURTI - Albanofobia është shtrirë edhe përtej Adriatikut, pra në shtetin...

Aleatët e Bashës: S’ka pakt PD-PS, marrëveshje vetëm pozitë-opozitë

Flasin përfaqësuesit e aleatëve të Partisë Demokratike, Petrit Vasili, Fatmir Mediu, Mesila Doda, Agron Duka dhe ndard...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com