Ballina Etiketimet Hamallaj

Etiketim: Hamallaj

Banorët e Lalzit: Këtu është luftë, nuk marrim dot tapitë. Na...

Tokat në Gjirin e Lalëzit dhe fshatin Hamallaj, prej disa vitesh po shfrytëzohen për ndërtime kompleksesh dhe resortesh. Por kjo hapësirë e bukur në anë...

Gjendet një delfin i ngordhur në breg të detit në Hamallaj

Disa minuta më parë është parë nga pushuesit e sezonit në Hamallaj një Delfin i ngordhur i cili pluskonte në breg të detit. Mesa duket...

Nuk pushojnë tërmetet, nga një në çdo orë (FOTO)

Gjatë ditës së sotme janë regjistruar tërmete të fuqishme, të cilët nuk ishin hasur prej shumë vitesh në Shqipëri. Lëkundjet më të mëdha u...

Sizmiologu: Jemi në një situatë alarmante, 22 lëkundje

Sizmiologu Rexhep Koçi, pohoi se vala goditëse e tërmetit ka qenë me magnitudë 5.2 ballë i shkallës rihter. Ai thotë se lëkundjet kanë qenë...

EDITORIAL

Turpi i KPA, Vettingut. Shkarkim politik vetëm se e dekretoi Presidenti Meta

Besnik Muçi, anëtari i Gjykatës Kushtetuese ka folur pas vendimit të KPA (Vettingut) që e largoi nga...

FORUM

A ka kohë “Venecia” për “Xibrakën”?

Nëse futesh në faqen ku publikohen dokumentet e Komisionit të Venecias, e kupton se përse emri i...

Pak fjalë për Arta Markun, kryeprokurore

Arta Marku është një emër në botën e ngatërruar të drejtësisë që njihet për një gjë: për...