E dielë, Shtator 15, 2019
Ballina Etiketimet Hajdari

Etiketim: Hajdari

“Opozita e re” e përçarë për zgjedhoren/ Hajdari: Nuk vëmë kushte....

Pjesëmarrja në Komisionin e Reformës Zgjedhore, si dhe vota për amendimet në Ligjin Elektoral, u vendosën si kusht i panegociueshëm nga të 3 grupet...

Rikthimi i vizave, Hajdari kërkon shpjegime nga ambasadorja jonë në Holandë

Deputetja Rudina Hajdari kërkon që në Komisionin e Integrimit të vijë ambasadorja e Holandës në vendin tonë për të dhënë shpjegime për kërkesën që...

Deputetja Hajdari takim me ambasaden gjermane: Lënia në bllok e mandateve...

Deputetja Rudina Hajdari ka zhvilluar një takim me ambasadoren gjermane në Tiranë, Sussane Shütz, ku ka diskutuar sipas saj, për "situatën e vështirë dhe...

Reforma në inspektime – Hajdari: Synon mbrojtjen e biznesit duke goditur...

Inspektoriatet  tashmë do të kryejnë inspektime duke u bazuar në një rregullore të re, me procedura të rregullta ligjore, programim dhe në mënyrë on...

Negociatat, Kodheli dhe Hajdari: Gjermania insistuese në zbatimin e reformave

Kryetarja e Komisionit për Politikën e Jashtme Mimi Kodheli ndodhet për një vizite pune në Gjermani me ftesë të homologut të saj Dr. Röttgen....

Reforma në inspektorate, Hajdari: Efikasitet i administratës dhe lehtësim për biznesin

Reforma e nisur tashmë në sistemin e inspektimit do të sjellë jo vetëm një përmirësim të administratës publike, por edhe lehtësi për biznesin. Kështu u...

EDITORIAL

Radio shtetrore gjermane DW: Në Tiranë kriza politike vazhdon

Nga DW/ Ambasadori i BE në Tiranë, Luigi Soreca ftoi palët politike në Shqipëri të ulen në tryezën...

FORUM

Aleatët e Bashës: S’ka pakt PD-PS, marrëveshje vetëm pozitë-opozitë

Flasin përfaqësuesit e aleatëve të Partisë Demokratike, Petrit Vasili, Fatmir Mediu, Mesila Doda, Agron Duka dhe ndard...

Pse marrëveshja Rama-Basha s’duhet me çdo kusht

AGRON GJEKMARKAJ/   Bashkë me gjethet që kë puten nga pemët, ashtu e që mbi të gjitha do të...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com