E shtunë, Dhjetor 7, 2019
Ballina Etiketimet Hahn

Etiketim: Hahn

Berisha: Hahn, përgjegjës sa Rama për moshapjen e negociatave

Ish-kryeministri Sali Berisha, i ftuar në emsionin "Tempora" në Ora News, është shprehur ndër të tjera se, pas kryeministrit Edi Rama, edhe komisioneri për...

”PO-ja” e Gjermanisë, Hahn: Stimul për Ballkanin Perëndimor

Një vendim thelbësor për stimulimin e Ballkanit Perëndimor dhe për besueshmërinë e BE, e ka cilësuar eurokomisioneri Johanes Hahn vendimin pozitiv të Gjermanisë për...

Komisioni Europian: Rekomandojmë hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e...

Komisioni Evropian i paraqet sot Parlamentit Evropian progres-raportet për vendet në procesin e zgjerimit, ku përfshihen shtetet e Ballkanit Perëndimor dhe Turqia. Sot do...

Hahn: Drita e gjelbër për Maqedoninë e Veriut në interesin e...

Hapja e negociatave të pranimit me Maqedoninë e Veriut është në vetë interesin e Bashkimit Evropian dhe nëse nuk arrijmë të shpërblejmë marrëveshjen historike...

Haradinaj: Mogherini dhe Hahn dëmtuan Kosovën e rajonin

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ndryshe nga presidenti Thaçi është shprehur me tone të ashpra për përfaqësuesen e Bashkimit Europian, Frederica Mogherini dhe për...

Hahn rekomandim pozitiv për Shqipërinë

Komisioni Europian do të japë rekomandim pozitiv për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut kur të paraqesë progres raportet për secilin vend më vonë këtë...

Hahn mbështet të drejtën për të protestuar: BE dënon dhunën

Komisioneri Europian për Fqinjësi dhe Zgjerimi Johannes Hahn shprehur mbështetjen për të drejtën e protestës dhe lirisë së shprehjes në Ballkanin Perëndimor, ndërsa dënoi...

Vuçiç flet me Hahn për taksën: Të gatshëm për dialog

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka komunikuar sonte në telefon me komisionarin e Bashkimit Evropian, Johannes Hahn, dhe zëvendëssekretarin në dorëheqje amerikan të Shtetit...

Hahn i shqetësuar: Numri i azilantëve shqiptarë ne BE ende i...

Komisioneri i BE-së për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Negociatat e Zgjerimit Johannes Hahn i ka shprehur kryeministrit Edi Rama shqetësimin rreth numrit ende...

Hahn sot në Kosovë, takohet me kryeministrin Haradinaj

Komisioneri evropian për Politika të Fqinjësisë dhe Negociata të Zgjerimit, Johannes Hahn do të vizitojë këtë të enjte Kosovën. “Indeks Online” shkruan se Hahn do...

EDITORIAL

Sërish kërcënim për gazetarët: Dorëzoni pasaportat e shërbimit ose ua sekuestrojmë!

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme u ka bërë thirrje të gjitha mediave dhe gazetarëve, që...

FORUM

‘Turp i njerëzimit’/ Washington Post: Çfarë tha Rama për Trump

Gazeta e njohur amerikane, Washington Post, ka risjellë në kujtesën e amerikanëve gjërat negative që janë thënë...

Libri që lexohet në ditë të pazakonta. Edhe tërmeti është një piramidë e përmbysur

Nga Agron Gjekmarkaj - “Shoqëria Piramidale” e Artan Fuges, libri i duhur pas Termetit “piramidal” ! Pas fatkeqësisë...