Ballina Etiketimet Hage

Etiketim: Hage

Në Hagë janë thirrur mbi 40 persona nga Kosova. Në listë...

Ish-deputetja e Kuvendit të Kosovës, Kryetarja e Lëvizjes Europiane të Serbëve të Kosovës, Rada Trajkovic, thotë se presidenti kosovar Hashim Thaçi dhe kryetari i...

Shtyhet fluturimi i Haradinajt për në Hagë

Mëngjesin e ditës së sotme u njoftua se kryemuinistri në detyrë I Kosovës, Ramush Haradinaj do të nisej për në Hagë ku do të...

Jakup Krasniqi niset për në Hagë

Jakup Krasniqi është ftuar nga Gjykata Speciale për t’u intervistuar. Ai sot do të niset drejt Hagës Këtë e ka bërë të ditur deputeti...

Goxhaj: Kryegjyqtarja e Hagës që ngriti akuza kundër Haradinajt, njeriu i...

Një ditë pas dorëheqjes së kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj, dalin detaje të reja se kush e ka përgatitur thirrjen e tij për herë...

Kadri Veseli mohon zërat: Nuk jam në Hagë, thjesht spekulim!

Kryeparlamentari i Kosovës, Kadri Veseli ka përgënjeshtruar raportimet se ai është nisur drejt Gjykatës së Hagës. Ai shprehet se nëse do të ndodhte një...

“Financial Times”: BE të mbrojë reformat e Shqipërisë

Nga Willem van Nieuwkerk* Pak është vënë re midis debateve politike të Bashkimit Europian si ato mbi Brexit, migrimin dhe luftës kundër terrorizmit, por një...

Bunkeri i nëndheshëm nazist, edhe me sauna (FOTO)

Një set i pabesueshëm fotosh sjellin pamje nga një “qytet” i ndërtuar nën Hagë, ku qëndronin mbi 3300 ushtarë nazistë gjatë Luftës së Dytë...

Millosheviç ofendohet në Hagë nga një serb

Ish presidenti serb Sllobodan Millosheviç, i cili gjykohej për krime lufte dhe gjenocid në Kosovë dhe Bosnje, në Tribunalin e Hagës, është poshtëruar dhe...

BE dhe Britania do ta çojnë “divorcin” në Hagë

Brukseli zyrtar kërkon që ti japë dënim shembullor Londrës për daljen nga Bashkimi Evropian. Procedurat e divorcit zyrtarisht do të nisin më 29 mars. Kohëzgjatja...

Padi me përmbajtje eksplozive: Ukraina kundër Rusisë

Gjykata Ndërkombëtare e Drejtësisë nisi dëgjimin e palëve në rastin e Ukrainës kundër Rusisë. Kievi e akuzon Moskën për shkak të terrorit në Donbass...

EDITORIAL

Shkodra dje u dhunua, por akoma nuk është dorëzuar!

Kryeministri e ka ndarë mendjen për t’i poshtëruar shkodranët, duke përdorur policinë dhe shantazhin. Rilindja do nxjerrë...

FORUM

“Thesi” i Edi Ramës nxjerr vetëm kriminelë, trafikantë, oligarkë…

Nga Kastriot Islami Edi Rama sa herë fut dorën në ‘thes’ nxjerr; i) kriminel a trafikant; ii) të...

Mihali i Qeparoit

Nga Auron Tare Mihali i Qeparoit (pjesa e dyte) Tani qe gjakrat u qetesuan pas incidentit te Porto Palermos...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com