Ballina Etiketimet Guardiola

Etiketim: Guardiola

Mourinho ndryshon listën, ja 10 trajnerët më të paguar në botë

Me rikthimin e Jose Mourinhos në Premier League ka ndryshuar edhe renditja e trajnerëve më të paguar në botë. Strategu portugez nënshkroi një kontratë...

Po shkëlqen me Interin, Guardiola kërkon “xhuxhin” italian

Paraqitjet pozitive me fanellën e Interit e kanë bërë Stefano Sensi një nga futbollistët më kryesor tek zikaltrit. Mesfushori i transferuar nga Sassuolo është nja...

Guardiola e pranon: Liverpooli është skuadra më e mirë në botë!

Premier League këtë fundjavë rezervon duelin më të bukur të sezonit mes Manchester City-it dhe Liverpoolit. Trajneri i “qytetarëve”, Pep Guardiola në prag të...

Mane thumbon Guardiolën: Sjellje inteligjente që i tërhiqte vëmendjen arbitrit

Sadio Mane mori një karton të verdhë për simulim si dhe realizoi një gol në momentin e fundit të ndeshjes. Senegalezi ishte vendimtar në...

Reagimi i Xhakës, Guardiola i del në krah futbollistit: Ndodh që...

Reagimi i Granit Xhakës në momentin që u zëvendësua, ka qenë në qendër të vëmendjes ditët e fundit. Shumë emra të njohur të futbollit kanë...

Mbrojtja në emergjencë tek Manchester City, Guardiola dëshiron lojtarin e Benfikës

Manchester City ka nisur gjuetinë për të sjellë në skuadër mbrojtësin e Benfikës,Ruben Diaz. Mungesa e një mbrojtësi qendre, për trajnerin Guardiola, do t’i detyrojë...

Profecia e Pep Guardiolës që duket se po penalizon City-in në...

Humbja ndaj Wolverhampton e ka vendosur Manchester City-in në një situatë aspak të këndshme. Skuadra e Pep Guardiolës u mund 2-0 në shtëpi, teksa...

City gjen pasesuesin e Guardiolës në pankinë, është një holandez

Manchester City po mendon për pasuesin e Pep Guardiolës. Sipas sajti anglez ‘The Mirror”, qytetarët kanë filluar kontaktet me Giovanni Van Bronckhorst, për t’u...

Klopp: Guardiola është trajneri më i mirë në botë

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, ka habitur jo pak me deklaratën e tij të fundit për Pep Guardiolën. Pasi ka marrë çmimin e trajnerit më...

I ndodh për herë të parë Guardiolës, nuk ishte parë deri...

Evolucione të mëdha në futbollin anglez, me rregullat e reja që janë futur në fuqi nga UEFA. Njëra prej tyre ka ndodhur që në...

EDITORIAL

Turpi i KPA, Vettingut. Shkarkim politik vetëm se e dekretoi Presidenti Meta

Besnik Muçi, anëtari i Gjykatës Kushtetuese ka folur pas vendimit të KPA (Vettingut) që e largoi nga...

FORUM

A ka kohë “Venecia” për “Xibrakën”?

Nëse futesh në faqen ku publikohen dokumentet e Komisionit të Venecias, e kupton se përse emri i...

Pak fjalë për Arta Markun, kryeprokurore

Arta Marku është një emër në botën e ngatërruar të drejtësisë që njihet për një gjë: për...