Ballina Etiketimet Grushti i shtetit

Etiketim: Grushti i shtetit

Grushti i shtetit, 141 burgime përjetë për 17 gjeneralët turq

17 gjeneralë dhe zyrtarë të lartë ushtarakë të Turqisë u dënuan të enjten me 141 burgime të përjetshme për tentativën për grusht shteti të...

Grushti i shtetit në 2016-ën, Turqia vendos të heqë gjendjen e...

Qeveria turke ka vendosur që të heqë gjendjen e jashtëzakonshme, që u vendos pas tentativës për grusht shteti. Mësohet se presidenti i Turqisë, Recep...

Grushti i shtetit në Turqi, Prokuroria kërkon dënime rekord për organizatorët

Një prokuror turk kërkoi sot disa qindra dënime me burg të përjetshëm ndaj organizatorëve të dyshuar të përpjekjes për grusht shteti më 15 korrik...

Grushti i shtetit në Turqi, lëshohen mbi 400 urdhër arreste

Prokurorët në Turqi që po kryejnë hetimet lidhur me grushtin e shtetit të pretenduar nga Presidenti Erdogan lëshuan mbi  400 urdhër arreste, duke përfshirë...

EDITORIAL

Hezitimi francez për negociatat frikëson Tiranën

Pak kush e mendonte, se kur Presidenti francez, Macron flet për reformim të procedurave për vendet që...

FORUM

Interneti apo libri

Nga Brunela Beshaj Njerëzimi sot është mjaft i lidhur me internetin, mjafton të ndalojmë një moment dhe të...

Vasili citon Niçen dhe sulmon Ramën: I egër dhe i pacivilizuar

Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, citon filozofin gjerman Friedrich Niçe për të sulmuar kryeministrin...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com