E shtunë, Gusht 24, 2019
Ballina Etiketimet Grushti i shtetit

Etiketim: Grushti i shtetit

Grushti i shtetit, 141 burgime përjetë për 17 gjeneralët turq

17 gjeneralë dhe zyrtarë të lartë ushtarakë të Turqisë u dënuan të enjten me 141 burgime të përjetshme për tentativën për grusht shteti të...

Grushti i shtetit në 2016-ën, Turqia vendos të heqë gjendjen e...

Qeveria turke ka vendosur që të heqë gjendjen e jashtëzakonshme, që u vendos pas tentativës për grusht shteti. Mësohet se presidenti i Turqisë, Recep...

Grushti i shtetit në Turqi, Prokuroria kërkon dënime rekord për organizatorët

Një prokuror turk kërkoi sot disa qindra dënime me burg të përjetshëm ndaj organizatorëve të dyshuar të përpjekjes për grusht shteti më 15 korrik...

Grushti i shtetit në Turqi, lëshohen mbi 400 urdhër arreste

Prokurorët në Turqi që po kryejnë hetimet lidhur me grushtin e shtetit të pretenduar nga Presidenti Erdogan lëshuan mbi  400 urdhër arreste, duke përfshirë...

EDITORIAL

 “Dosja e Dibrës”, test edhe për ambasadorët e huaj

-Kur dëgjon përgjimet e Dibrës, të publikuara nga gazeta gjermane “Bild”, kupton dhe mënyrën sesi qeveria, PS,...

FORUM

DW: Samiti i G7-s errësohet nga konflikti tregtar SHBA-Kinë

Nga DW/ Në Biarritzin francez takohen në fundjavë (24-25.08) kryetarët e shteteve e qeverive të 7 vendeve më...

Milionat që Shqipëria e varfër u fal miliarderëve

Nga Klodian Tomorri - Milionat qe Shqiperia e varfer u fal miliardereve Jahti 400 milione dollaresh i Emirit të...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com