E martë, Nentor 12, 2019
Ballina Etiketimet Grusht shteti

Etiketim: grusht shteti

“Grusht shteti” në Bolivi – Pas protestave masive Presidenti Morales jep...

Presidenti Bolivian Evo Morales deklaroi të Dielën se po jepte dorëheqjen për të lehtësuar kështu dhunën që ka kapluar Amerikën e Jugut që nga...

Ndoka: 30 Qershori një grusht shteti, Presidenti t’i drejtohej ushtrisë

Kreu i Partisë Demokristiane, Nard Ndoka, deklaroi se në 30 Qershor ndodhi një grusht shteti institucional, pasi qeveria dhe KQZ-ja nuk respektuan dekretin e...

3 vite pas tentativës për grusht shteti dhe frika e gazetarëve

Ura e Martirëve në Stamboll është një nga pikat e takimit për përkujtimin e përpjekjes së grushtit të shtetit të 15 korrikut 2016 në...

Boçi: Grusht shteti, Rama kërkon të marrë me forcë Presidencën dhe...

Intervistë për "Koha Jonë", ish-deputeti i PD-së, Luçiano Boçi: Rama po përpiqet ta transferojë si konflikt institucional për t’i hapur rrugën një konflikti të...

Basha takim urgjent me gazetarët: Rama po zhvillon grusht shteti!  

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha e cilësoi qëndrimin e kryeministrit Edi Rama si një grusht shteti ndaj Republikës. Në një takim urgjent me gazetarët...

Thirrje për grusht shteti, Rusia: Opozita venezueliane e dhunshme

Ministria e Jashtme e Rusisë ka akuzuar të mërkurën opozitën në Venezuelë për përdorim të dhunës, në atë që e quajti se po tërheq...

Trump kërkon hetim për “grushtin e shtetit”

Hetimi për pretendimet se Rusia ka dashur të minojë zgjedhjet në Amerikë në bashkëpunim me presidencën aktuale ka qenë një tentativë për grusht shteti....

Grusht Shteti në Sudan, arrestohen të gjithë anëtarët e qeverisë

Grusht Shteti në Sudan, ku ushtria ka rrethuar me njerëz dhe mjete ushtarake pallatin presidencial , duke marrë gjithashtu edhe godinën e televizionit shtetëror. Ushtarët...

Basha: Jemi në kushtet e një grushti shteti

Nga selia blu në një bashkëbisedim me gazetarët, kreu i PD-së Lulzim Basha, e vlerësoi situatën me kushtet e një grushti shteti. Basha foli...

Teatri, Kumbaro dhe deputetët e PS bojkot Komisionit. Vokshi: Grusht shteti

Mbi debatin e fortë që ka mbërthyer çështjen e Teatrit Kombëtar, në mbledhjen e sotme të Komisionit të Kulturës, janë artistët të cilët e...

EDITORIAL

Kryeministri Edi Rama i mori të gjitha pushtetet!

-PS ka marrë dje nën kontroll pushtetin më të rëndësishëm në një shtet, që është Gjykata Kushtetuese....

FORUM

Mos ji kaq i qetë sot, nesër e ke radhën ti!

Nga Gentjan Hajdari Teksa po ecja rrugëve të Tiranës nuk po më vinte keq për banorët e Astirit,...

Berisha: Një akt antikushtetues me çmim të shtrenjtë për Shqipërinë!

Nga Sali Berisha Miq, shkaterrimi me qellim kapjen e Gjykates se Larte dhe asaj Kushtetuese nga Edvin Mafia,...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com