E mërkurë, Tetor 23, 2019
Ballina Etiketimet Grupi

Etiketim: grupi

LSI i përgjigjet Veliajt: 2.5 milion eurot e pishave nuk kemi...

Grupi i LSI-së në Këshillin Bashakiak të Tiranës i përgjigjet kryebashkiakut Veliaj i cili tha se LSI nuk ka votuar ndihmën ekonomike. Por, grupi i...

Masakër në Nigeri, grupi “Boko Haram” vret 30 njerëz. Mbi 40...

Shërbimet e emergjencës në Nigeri kanë njoftuar se 30 persona janë vrarë nga një shpërthim vetëvrasës në qytetin verilindor të Kondugas. Raportohet se këto...

Goditet grupi i trafikimit të drogës, shqiptari plagos rëndë rumunin kur...

Një bandë e specializuar në trafikimin e lëndëve narkotike është shkatërruar nga policia italiane ditën e sotme. Mediat italiane raportojnë se mes të arrestuave dy...

Obsesionet me grupin Joy Division

Daullisti i bendeve Joy Division (më vonë New Order), Stephen Morris, ka publikuar librin me kujtime, “Record, Play, Pause” (Incizo, luaj, pauzo). Pas publikimit,...

Detajet, si agjenti i infiltruar zbuloi grupin e kokainës

Gjashtë persona, që janë anëtarë të dy grupeve kriminale në vend janë arrestuar dje dhe tre të tjerë po ndiqen penalisht në gjëndje të...

Shkatërrohet grupi i trafikut të drogës, në pranga edhe shqiptarë

Policia italiane shkatërroi sot një grup kriminal të trafikut të drogës, që vepronte në Citadela të Italisë. Grupi funksiononte në këtë zonë dhe shpërndante...

Itali, seancë “hermetike” e të arrestuarve të bandës së Habilajve

Seanca e radhës kundër bandës së Habilajve është zhvilluar sot paradite me dyer të mbyllura në Gjykatën e Katanias. Ashtu siç ishte parashikuar, në seancën...

Rama: Vijoni punën për zgjedhjet lokale, pavarësisht opozitës

Pas deklaratës së kreut të PD-së, Lulzim Basha për diegje mandatesh, sot kryeministri Edi Rama në mbledhjes e grupit të PS-së, është shprehur se...

“Më pak se 1500 euro s’ka”, përgjimet e grupit që trafikonte...

Dalin në dritë bisedat telefonike ku flitet për paratë që duhet të paguhen për dokumentet false, për dorëzimin e dokumenteve tek kërkuesit, si edhe...

Tre të vdekur nga gripi? ISHP analizë për shkaqet

Tre qytetarë kanë humbur jetën dhe një tjetër ka shfaqur komplikacione të rënda shëndetësore. Dyshimet për shkaqet janë nga më të ndryshmet, ndërsa ka...

EDITORIAL

Zv. Ndihmës Sekretari amerikan, Jorgan Andrews: SPAK dhe BKH do kapin “peshqit e mëdhenjë”

Zv. Ndihmës Sekretari amerikan për Çështje të Narkotikëve dhe Ligjzbatimit Jorgan Andrews, thotë se përkushtimi i Shteteve...

FORUM

Zef Mazi: Negociatat, fajet tona dhe dredhitë evropiane

Nga Zef Mazi Mos-hapja e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut ka shkaktuar mjaft debate në BE...

Zv.ambasadori i SHBA: Shoqëria civile është gjaku i një demokracie të gjallë

Nga Daniel Koski* Jam i kënaqur të shoh kaq shumë njerëz sot që kanë rrokur shpirtin e vullnetarizmit,...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com